Prodej vily ve spoluvlastnicí - ideální polovina

Prodej vily ve spoluvlastnicí - ideální polovina

20.04.2018

Ziji v nemecku a po matcine smrti jsem zdedila polovinu domu. Druhou polovinu zdedila moje sestrenice. Deset let jsem moji polovinu renovovala a nyni chce moje sestrenice jeji polovinu prodat. Nechala jsem udelat odhad, ktery byl udelan z idealni poloviny. Podle nej by mela dostat 2,5 mil. kc. To bych ji i zaplatila, i kdyz v jejim byte nebylo 60 let nic opravovano. Nyni po mne chce 3 mil. kc nebo to pry proda cizim. Mohu se proti tomuto rozhodnuti branit? Jak mam postupovat? Predem Vam dekuji za rady.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej vily ve spoluvlastnicí - ideální polovina

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Prodej vily ve spoluvlastnicí - ideální polovina

Dobrý den, nechte sestru byt prodávat a jakmile se najde zájemce (určitě nebude ochoten zaplatit 3 mil, když je odhad 2,5) můžete uplatnit předkupní právo. Polovinu domu odkoupíte za cenu kterou byli ochotni nabídnout zájemci.

Re: Prodej vily ve spoluvlastnicí - ideální polovina

Dobrý den, překupní právo je zpět… Postup při prodeji podílu Vlastník podílu na nemovitosti bude mít tedy od 1.1. 2018 povinnost při jeho prodeji nabídnout ostatním spoluvlastníkům svůj podíl za stejných podmínek. Navíc je nutné nabídku učinit až po podpisu kupní smlouvy a uvést podmínky prodeje. Tato nabídka vyžaduje písemnou formu. V praxi to bude znamenat, že po uzavření kupní smlouvy pošlete poštou výzvu/nabídku na uplatnění předkupního práva ostatním spolumajitelům dle adresy uvedené v Katastru nemovitostí. Do obálky přidáte kopii kupní smlouvy, ve které můžete “začernit” osobní údaje kupujícího. V žádném případě není možné takto skrývat cenu nemovitosti. POZOR: Pokud bude učiněna nabídka před podpisem Kupní smlouvy, bude nutné po jejím podpisu učinit novou nabídku. Jinak je to stejné, jako byste předkupní právo spoluvlastníkům nenabídli. Lhůta pro uplatnění předkupního práva Lhůta pro uplatnění předkupního práva je 3 měsíce od doručení nabídky. Bude tedy nutné posílat dopisy doporučeně s tzv. dodejkou, abyste měli oficiální potvrzení o odeslání a převzetí zásilky. Dle Občanského zákoníku §573 lze využít i tzv. domněnku doby dojití, která říká, že zásilka odeslaná s využitím provozovatele poštovních služeb došla 3. pracovní den po odeslání. Je-li zásilka adresována do jiného státu, pak se počítá 15. den. V tomto případě postačí obyčejný doporučený dopis. Přeji zdárné vyřešení celé situace...

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY