prodloužení rezervační smlouvy

prodloužení rezervační smlouvy

25.05.2016

Dobrý den, blíží se konec dvouměsíční rezervační smlouvy. Celé dva měsíce se ze strany realitní kanceláře nic nedělo. Kupní smlouva ještě nebyla podepsána, proto makléř navrhuje prodloužení RS. Je to běžné jednání? Rádi bychom kupní smlouvu podepsali ještě před vypršením lhůty RS, ale makléř vše neustále odkládá. Děkuji IK

Odpovědi na dotaz

Re: prodloužení rezervační smlouvy

Dobrý den, v prvé řadě Vám doporučuji trvat na osobní schůzce v RK, nechť Vám objasní proč to zdržení, kdy v některých případech úhrady kupní ceny formou nepružné banky poskytující hypotéku, je bohužel protahování možné ... ohledně prodloužení rezervační lhůty dodatkem, není za výše uvedeného nic neobvyklého. Hezký den René Treu

Re: prodloužení rezervační smlouvy

Dobrý den, je-li rezervační smlouva podepsána jen mezi Vámi a RK, pak je taková smlouva neplatná. Je-li uzavřená smlouva mezi kupujícím a prodávajícím, kde je RK jako vedlejší účastník, pak lze rezervační smlouvu prodloužit po dohodě mezi kupujícím a prodávajícím, samozřejmě v součinnosti s RK. Taková dohoda je ale učiněna vždy na základě nějakých vážných skutečností, které si strany například nejen doloží, ale je zřejmé, že budou v krátké době vyřešené a kupní smlouva bude uzavřená.

Re: prodloužení rezervační smlouvy

Předpokládám, že rezervační smlouva byla podepsána všemi třemi stranami, tedy mezi prodávajícím - realitní kanceláří - kupujícím. V této smlouvě by mělo být uvedeno, jaké kroky se realitní kancelář zavazuje učinit, jaké další kroky budou následovat a kdy. Z Vašeho dotazu mi není jasné, zda jste kupující či prodávající. Napadá mne možné vysvětlení, že kupující nemá ještě připraveno financování nákupu nemovitosti.... Doporučuji Vám požádat o dodatek k rezervační smlouvě, čímž její platnost prodloužíte.

Re: prodloužení rezervační smlouvy

Dobrý den, samozřejmě je důležité znát důvody zdržení, zda jsou na straně RK, či straně majitele nemovitosti, či jinde. Pokud Vám dají relevantní důvody a objasnění situace, je prodloužení možné, i když se často nedělá. Pokud budete prodlužovat, určitě písemně, tzn. dodatkem ke smlouvě o rezervaci. S pozdravem Pavel B., ERA

Re: prodloužení rezervační smlouvy

Je to prapodivné jednání a naléhala bych, aby smlouvy byli podepsány. Může se také stát ,že Vám makléř lže o kupujícím a úmyslně protahuje dobu k vyhledávání kupujícího.

Re: prodloužení rezervační smlouvy

Velmi doporučuji sjednat si schůzku se zastupujícím realitním makléřem a zjistit důvod nedodržení termínu rezervace. Poté se rozhodnout, jestli má smysl rezervaci prodlužovat. Rozhodně se nespokojte jen s ústním vyjádřením.

Re: prodloužení rezervační smlouvy

Dobrý den. Nevím, z jakého důvodu makléř nedodržel rezervační lhůtu. Měl by Vám vysvětlit, proč k tomu došlo. Jinak prodloužení rezervační lhůty dodatkem není neobvyklé. Většinou se vše natahuje při platbě kupní ceny hypotečním úvěrem, ale to je jen jedna možnost. Každopádně vše projednejte s makléřem.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY