Provize RK

Odpovědi na dotaz

Re: Provize RK

Dobrý den, v případě odstoupení od prodeje z osobních důvodů a uzavření zprostředkovatelské smlouvy je dohoda individuální. Za naši kancelář a za moji osobu se domlouváme na účelně vynaložených nákladech. Každý makléř a kancelář k tomu ovšem může přistoupit trochu jiným způsobem, opravdu záleží na čase, marketingových nákladech makléře a z toho vyplyne výše nákladů. Vždy je ale dohoda namístě, pokud jsou navíc důvody pro zrušení osobní. Byl bych rád, aby k osobním důvodům bylo přistupováno individuálně a s citlivostí každého makléře.

Re: Provize RK

Dobrý den, nejlepší je, domluvit se vzájemně na kompromisu. Pokud však bude makléř chtít nárokovat celou provizi, tak stejně nemůže. Makléř si dle zákona může nárokovat pouze doposud vynaložené náklady, které musí prokázat. Jedinou výjimkou kdy by si RK mohla účtovat plnou provizi, je rozepsat ji detailně ve smlouvě o zprostředkování. Uvést z jakých konkrétních částek se provize skládá zvlášť za jaký úkon, přičemž prokazatelně vykonala všechny tyto úkony. Což pochybuji, že některá RK má, a navíc spousta práce, kterou makléř odvede, nelze jednoduše vyčíslit.

Re: Provize RK

Dobrý den, je podstatné v které fázi prodeje Vaše odstoupení nastane. Pokud je to v době kdy se terpve nemovitost nabízí a není ještě složena rezervace (vyhledaný kupec) pravděpodobně s realitní kanceláři dohodnete, že nebudete platit nic. Aspoň tak to tedy funguje u nás. Pokud, ale už je složená rezervace a připravují se smlouvy budete muset v případě odstoupení uhradit min. vzniklé náklady, dle zprostředkovatelské dohody bude mít většina kanceláří dokonce nárok na smluvní pokutu, která se většinou rovná sjednané provizi.

Re: Provize RK

Pokud klient má opodstatněné osobní důvody, vždy se dohodnu na ukončení spolupráce a dohodnu se s klientem i o úhradě vzniklých nákladů. Nepožaduji plnou provizi.Je to vždy na dohodě a dle uzavřené zprostředkovatelské smlouvě.

Re: Provize RK

Dobrý den, vždy záleží na tom v jaké fázi se nachází prodej nemovitosti. Jestli se zatím nemovitost pouze inzeruje, tak je to o dohodě s realitní kanceláří. Je možné se například domluvit na úhradě prokazatelných nákladů za inzerci nebo prohlídky. Myslím si, že solidní realitní kancelář Vám vyjde vstříc. V případě, že je již sepsána rezervační smlouva nebo kupní smlouva, pak má právo na pokutu kupující a je to složitější.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY