Provize z vlastního prodeje

Provize z vlastního prodeje

20.01.2022

Dobrý den Pokud by si udělal makléřskou zkoušku a vázanou živnost, mohu zastupovat prodávajícího, který prodává nemovitost mě? Pokud ano mohu si tedy domluvit provizi (např. 5%), kterou zaplatím jako kupující sám sobě? A tím pádem pokud dostanu hypotéku na 90% hodnoty s provizí tak mohu mít vlastně hypotéku na 94,5%? (např.: cena nemovitosti je 1 000 000 + provize 5% = 1 050 000 -> 1 050 000 x 90% = 945 000) V některých zemích světa je toto možné ale nevím jak v ČR. Za každou odpověď předem děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Provize z vlastního prodeje

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Provize z vlastního prodeje

Dobrý den, máte zajímavé úvahy. Ale dle mého názoru se zde jedná o střet zájmů... Krom toho banka vychází z odhadu a né z prodejní ceny.

Re: Provize z vlastního prodeje

Dobrý den, souhlasím s kolegy.

Re: Provize z vlastního prodeje

Dobrý den. To, kolik Vám půjčí banka, nevychází (tak úplně) z prodejní ceny, ale z vlastního odhadu banky. Pokud chcete před bankou na oko navýšit prodejní cenu, řeší se to ještě tak, že se do rezervační či budoucí kupní smlouvy dá vyšší částka (a zpracuje se odhad pro banku), než jaká bude následně v kupní smlouvě.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY