Provize za pronájem

Provize za pronájem

17.09.2015

Dobrý den, existuje nějaká "nepsaná" tabulka na výpočet provize realitnímu makléři za zprostředkování pronájmu bytu obyčejnému nájemníkovi. Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Provize za pronájem

Prozatím není výše provize nikterak upravována zákonem. Výše provize záleží na službách, kterou makléře nebo realitní společnost nabízí. Obvyklá výše provizí u pronájmu se může pohybovat od 1 nájmu do 3 výši nájmu. Existuje i takzvaná minimální výše provize. Tedy opravdu vždy na nastavení jednotlivé kanceláře.

Re: Provize za pronájem

Dobrý den, doporučený sazebník služeb pro RK ... naleznete zde viz. http://www.ckrk.cz/ Hezký den

Re: Provize za pronájem

Dobrý den, nic podobného neexistuje a výše se stanovuje na základě rozhodnutí každé kanceláře. Je pouze na koncovém zákazníkovi, zda podmínky obchodu akceptuje či nikoli

Re: Provize za pronájem

Dobrý den. Existuje doporučený „Sazebník služeb“ činnosti realitní kanceláře vydaný Českou komorou Realitních kanceláří (http://www.ckrk.cz/download/SazebnikSluzebCKRK.pdf), další je na dohodě stran.

Re: Provize za pronájem

Doporučuji Vám porovnávat rozsah služeb a výše provize za objednané služby. Obecně lze říci, že objednavatel služeb hradí odměnu v rozmezí 1-3 měsíčních nájmů. Ovšem v závislosti na rozsahu poskytovaných služeb a jejich náročnosti, příp. poskytování garancí. Garancí mám na mysli např. minimální dobu řádného nájmu na 12 měsíců atp. Ceník služeb bývá zavádějící, každý objednavatel má specifické nároky a požadavky, kterým zkušený makléř umí vyhovět.

Re: Provize za pronájem

Dobrý den, je to specifické od poskytnutých služeb. Pokud makléř spravuje nemovitost i po dobu nájemního vztahu je pak pochopitelně provize v jiné výši než u klasického vyhledání nájmu.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY