rezervační smlouva

rezervační smlouva

05.04.2016

Dobrý den, mám podepsanou rezervační smlouvu na prodej bytu. Realitní kancelář slíbila, že mi sežene jiný menší byt s tím, že když ne, tak nemusím byt prodat. Nyní ale volala, že se musím vystěhovat do konce dubna - konec RS - a že jsem měla dost času na to, sehnat si jiný byt. Kovandová

Odpovědi na dotaz

Re: rezervační smlouva

Záleží zda vaše dohoda byla v písemné formě. Pokud máte ústní dohodu jak píšete a v písemné smlouvě toto uvedeno není, bude složité to dokazovat. Jak jsem již psal několikrát, pokuste se vzájemně dohodnout a najít řešení. Na druhou stranu, pokud máte s někým ústní dohodu a ten ji nedodrží ... Jak je důležité vybrat si dobrého realitního makléře!

Re: rezervační smlouva

Dobrý den, je určitě potřeba znát podrobnější informace k sofistikované odpovědi. Samozřejmě všechny závazky a dohody by jste měla mít písemně. S pozdravem Pavel Beregsázi, ERA

Re: rezervační smlouva

Dobrý den, pokud jste se smluvně nezavázali, že byt bude vyklizen po té co budete mít jiné bydlení a datum případného vyklizení, tak máte bohužel smůlu a byt budete muset vyklidit jelikož jste podepsala jeho prodej. Já osobně vždy s klienty takové dohody sepisuji písemně, abych ochránila jak prodávajícího ,tak kupujícího.

Re: rezervační smlouva

Dobrý den. Celý postup prodeje a zároveň koupě by měl být smluvně ošetřen. Vzhledem k tomu, že Vaše smluvní ujednání neznám, nemohu na Vaši otázku odpovědět.

Re: rezervační smlouva

Dobrý den paní Kovandová, píšete, že máte podepsanou rezervační smlouvu na Váš byt - to znamená, že RK zřejmě našla zájemce, který čeká na to, až byt bude volný. Pokud byla domluva taková, že prodej Vašeho bytu se uskuteční až poté, co RK pro Vás sežene nové bydlení, měla by tato dohoda být dodržena. Je otázkou, zda šlo o dohodu ústní, nebo ji máte i ve smlouvě. Obecně bych doporučoval mít všechny tyto dohody v písemné podobě, aby se předcházelo problémům. Vyplývá pro Vás z rezervační smlouvy nějaká sankce, pokud byt neuvolníte do určitého termínu? Jak byla postavena zprostředkovatelská smlouva? Jsou v ní všechny tyto dohody zaznamenány? Chápu, že jste ve složité situaci. Určitě zkuste komunikovat s makléřem, zda existuje nějaké řešení a zda platí dohoda - pokud Vám neseženeme menší byt, nemusíte ten svůj prodávat. Pokud by jednání nemělo žádný výsledek, zvážil bych konzultaci s advokátem. Bohužel bez hlubší znalosti Vašeho problému a uzavřených smluv a dohod Vám nedokážu dát jinou odpověď. Ať Vám vše dobře dopadne.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY