Rezervační smlouva

Rezervační smlouva

14.06.2016

Dobrý den, podepsali jsme rezervační smlouvu na nemovitost, zaplatili depozitum realitní kanceláři. V kanceláři nám bylo řečeno, že na katastrálním úřadu jsou zapsané i přilehlé stavby. Samozřejmě jsme zjistili, že přilehlé stavby zapsané nejsou, tzn. že nejsou ani zkolaudované. Jak máme postupovat v jednání s realitní kanceláří a majiteli, když o koupi máme zájem, ale chceme mít všechno v naprostém pořádku? Rezervaci máme k určitému datu a pochybuji, že to bude vyřešeno do té doby. Taky nevím, jestli máme začít vyřizovat hypotéku, když nevíme, jak dlouho může vše trvat. Mimochodem, když jsme se rozmýšleli, že chceme od smlouvy odstoupit, makléřka nám vrácení depozita neslíbila. Není toto podstatná překážka ve smlouvě? Mám obavy, aby jsme pořádně nenaletěli.

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, plně souhlasím s předešlou odpovědí.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, důvod k odstoupení to je. Nicméně, pokud máte o nemovistost zájem, není to nic extra složitého toto dát do pořádku. Požadoval bych to po majiteli a RK. S prodloužením účinnosti rezervace

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, pokud budete koupi financovat hypotékou, doporučil bych obrátit se na banku a získat od ní stanovisko, zda v případě nezapsání přilehlých staveb vůbec banka hypotéční úvěr schválí. Pokud obdržíte zamítavé stanovisko, budete mít podklad pro další jednání s RK a prodávajícím, že na nemovitosti váznou právní vady, které jsou důvodem k odstoupení od rezervační smlouvy. Přeji pěkný den.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, na odstoupení to určitě je , neboť Vám byla poskytnuta informace ,která není pravdivá. Pokud však o nemovitost máte zájem domluvte s majiteli a makléřem snížení ceny nebo uvedení nemovitostí do pořádku určitě učiňte ještě než požádáte o hypotéku, neboť znalec Vám nezapsané stavby nebude počítat do odhadu což by byla škoda.

Re: Rezervační smlouva

Důvod k odstoupení od smlouvy rozhodně je nesoulad mezi zápisem na KN a skutečným stavem. Takovou nemovitost bych rozhodně nekupoval, než se vše uvede do řádného stavu. Může se totiž stát, že nezapsaná stavba bude označena za černou stavbu a může na ní stavební úřad vydat příkaz k odstranění stavby.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY