Rezervační smlouva

Rezervační smlouva

14.10.2016

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je platná rezervační smlouva kterou podepsal makléř v zastoupení prodejce,když spolu nemají sepsanou žádnou smlouvu tedy nemá žádné právo ji zastupovat. děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva

Podle zákona může být smlouva o zprostředkování prodeje uzavřena i formou ústní dohody... v realitní praxi však je obvyklé, že strany jsou písemnou formou předem domluveny na podmínkách obchodu. Majitel nemovitosti dává zprostředkovateli mandát pro zastupování ve věci jednání o podmínkách prodeje /podmínky jsou předem stanoveny písemně ve smlouvě o zastupování/. Především se smlouva týká ceny, výše provize a podmínek dalších kroků, např. termín uzavření kupní smlouvy, termín vystěhování původního majitele atd. Nevím, co Vás k dotazu vede. Pokud plánujete prodej a máte pocit, že rezervační smlouva neodpovídá Vašim původním požadavkům, doporučuji vstoupit do jednání s oběma stranami, se zájemcem i se zprostředkovatelem. Makléř, resp. zprostředkovatel nemůže bez Vašeho jednoznačného souhlasu jednat Vaším jménem!

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, ano rezervační smlouva je neplatná.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den. Jestliže makléř nemá právo zastupovat majitele při podpisu smlouvy, rezervační smlouva je neplatná.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím