Rezervační smlouva

Rezervační smlouva

14.10.2016

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je platná rezervační smlouva kterou podepsal makléř v zastoupení prodejce,když spolu nemají sepsanou žádnou smlouvu tedy nemá žádné právo ji zastupovat. děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva

Podle zákona může být smlouva o zprostředkování prodeje uzavřena i formou ústní dohody... v realitní praxi však je obvyklé, že strany jsou písemnou formou předem domluveny na podmínkách obchodu. Majitel nemovitosti dává zprostředkovateli mandát pro zastupování ve věci jednání o podmínkách prodeje /podmínky jsou předem stanoveny písemně ve smlouvě o zastupování/. Především se smlouva týká ceny, výše provize a podmínek dalších kroků, např. termín uzavření kupní smlouvy, termín vystěhování původního majitele atd. Nevím, co Vás k dotazu vede. Pokud plánujete prodej a máte pocit, že rezervační smlouva neodpovídá Vašim původním požadavkům, doporučuji vstoupit do jednání s oběma stranami, se zájemcem i se zprostředkovatelem. Makléř, resp. zprostředkovatel nemůže bez Vašeho jednoznačného souhlasu jednat Vaším jménem!

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den, ano rezervační smlouva je neplatná.

Re: Rezervační smlouva

Dobrý den. Jestliže makléř nemá právo zastupovat majitele při podpisu smlouvy, rezervační smlouva je neplatná.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY