Rezervační smlouvy - platnost lhůty

Rezervační smlouvy - platnost lhůty

03.05.2017

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je zákonem stanovená lhůta rezervační smlouvy na nemovitost. V rezervační smlouvě lhůtu uvedenou nemám. Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouvy - platnost lhůty

Doba platnosti rezervace je jednou z nejdůležitějších údajů smlouvy, hned vedle ceny, zálohy, specifikace nemovitosti, a identifikace stran. Doporučuji uzavřít dodatek se zněním: Dodatek č.1 k rezervační smlouvě ze dne ......... 1. Účastníci se dohodli, že doba platnosti rezervační smlouvy (lhůta k uzavření Smlouvy kupní, případně Smlouvy o smlouvě budoucí kupní) je sjednána do ..........

Re: Rezervační smlouvy - platnost lhůty

Zákon žádnou takovou lhůtu nestanoví. Žádný zákon nestanoví ano povinnost rezervační smlouvu uzavírat. Rezervační smlouva je dokument, který dává jistotu prodávajícímu a zejména kupujícímu, že v případě dodržení podmínek smlouvy dojde k podpisu následné smlouvy vedoucí k převodu vlastnictví (Kupní smlouvy). Typicky než si kupující vyřídí hypotéku apod. Je překvapivé, že smlouva nestanoví lhůtu na kterou je uzavírána. V případě, že není určena lhůta rezervace, lze podpis kupní smlouvy kteroukoliv ze stran oddalovat a to po v podstatě po libovolně dlouhou dobu. Proto by rezervační smlouva měla lhůtu platnosti určovat.

Re: Rezervační smlouvy - platnost lhůty

Dobrý den, jak píše pan Beťák, tak zákon opravdu lhůtu neudává. Nicméně by jste zde měla mít alespoň podmínky, za jakých tato smlouva zaniká, atd. Pokud máte nějaký problém, tak určitě zvolte cestu přes právního zástupce. Stále mě udivují triky některých RK :) S pozdravem Hlavatý.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím