Rodinný dům v exekuci

Rodinný dům v exekuci

15.02.2015

Dobrý den, mám vybrán RD rozestavěný. Ale podle ČÚZK je na něm: zástavní právo exekutorské, smluvní, soudcovské, z rozhodnutí správního orgánu, dále exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, příkaz exekuce. Jak velký problém to může být pro mě jako fyzickou kupující osobu?

Odpovědi na dotaz

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, většina situací se dá řešit, ale potřeboval bych podklady. Rozhodně si nemyslím, že by jste to měl řešit tak, že nejprve vyplatíte exekuce a teprve potom kupujícího atd. V tomto případě, kdy je tam exekuce, zástavní právo exekutorské,zástavní právo smluvní jste až ten poslední v řadě v případném zajišění. Ale je to skutečně na individuální řešení. Sám, jako lajk, bych toto určitě neřešil. Může Vás to vyjít dost draho

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, je otázkou, jestli se dokážete orientovat na listu vlatnictví a poznáte tak, kolik exekucí a tedy exekutorů za těmito dluhy stojí, tedy kolik je tam dluhů. Každý má spisovou značku a podle té je možné zjistit exekutorský úřad, který to řeší. Ale upozorňuji Vás, že pro fyzickou osobu je to nadlidský úkon, najděte si některou větší realitní kancelář v okolí a nechte se zastupovat. Sám to nezvládnete a oni mají velké zkušenosti. Jinak problém to nemusí být vůbec tak veliký. Může se zjistit, že výše dluhů není tak vysoká a přednostně se vyplatí exekuce, teprve potom až prodávající. Pokud by se zjistilo, že výše dluhu převyšují kupní cenu nemovitosti, pak je lepší si počkat na případnou dražbu a přihlásit se do ní. Dražbou se nemovitost rovněž očistí. Přeji hodně štěstí

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, pokud je tam soudcovské zástavní právo je to nemovitost velice komplikovaná pokud do takového obchodu chcete jít doporučuji právníka a i přesto jdete do rizika, že výše dluhů může převyšovat cenu prodejní. Za sebe bych asi hledala jinou nemovitost, která není takto zatížená.

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, ve svém dotazu jste nenapsala, kdo prodává Vámi vybranou nemovitost. Pokud se prodává přes realitku, realitní makléř by měl vědět, jak se věci mají, vše Vám vysvětlit a prodat Vám to tak, abyste s tím nemohla mít budoucnu žádný problém. Ovšem je potřeba myslet na to, zda se jedná o kvalitní realitku s kvalitními právníky, abyste nedoplatila na chybu špatného makléře. Pokud nemovitost nabízí vlastník sám, tak máte dvě možnosti. Jít od toho nebo pokud o nemovitost hodně stojíte, tak se naopak obrátit na kvalitní realitku, která poskytuje i služby pro kupující a požádat ji o pomoc. Může Vás zastupovat stejně, jako realitky zastupují prodávajího (je to dnes jen několik RK, které tuto službu nabízejí). Případně existují i takové realitní kanceláře, které jsou schopny dluhy kupujícího vyplatit a ještě před převedením na Vás nemovitost tzv. vyčistit. Nevím, jestli by mělo smysl čekat, až nemovitost půjde do dražby, mohlo by Vám zatím utéct něco jiného zajímavého. A v dražbě Vás pak může kdokoliv trumfnout.

18.03.2015

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY