Rodinný dům v exekuci

Rodinný dům v exekuci

15.02.2015

Dobrý den, mám vybrán RD rozestavěný. Ale podle ČÚZK je na něm: zástavní právo exekutorské, smluvní, soudcovské, z rozhodnutí správního orgánu, dále exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, příkaz exekuce. Jak velký problém to může být pro mě jako fyzickou kupující osobu?

Odpovědi na dotaz

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, většina situací se dá řešit, ale potřeboval bych podklady. Rozhodně si nemyslím, že by jste to měl řešit tak, že nejprve vyplatíte exekuce a teprve potom kupujícího atd. V tomto případě, kdy je tam exekuce, zástavní právo exekutorské,zástavní právo smluvní jste až ten poslední v řadě v případném zajišění. Ale je to skutečně na individuální řešení. Sám, jako lajk, bych toto určitě neřešil. Může Vás to vyjít dost draho

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, je otázkou, jestli se dokážete orientovat na listu vlatnictví a poznáte tak, kolik exekucí a tedy exekutorů za těmito dluhy stojí, tedy kolik je tam dluhů. Každý má spisovou značku a podle té je možné zjistit exekutorský úřad, který to řeší. Ale upozorňuji Vás, že pro fyzickou osobu je to nadlidský úkon, najděte si některou větší realitní kancelář v okolí a nechte se zastupovat. Sám to nezvládnete a oni mají velké zkušenosti. Jinak problém to nemusí být vůbec tak veliký. Může se zjistit, že výše dluhů není tak vysoká a přednostně se vyplatí exekuce, teprve potom až prodávající. Pokud by se zjistilo, že výše dluhu převyšují kupní cenu nemovitosti, pak je lepší si počkat na případnou dražbu a přihlásit se do ní. Dražbou se nemovitost rovněž očistí. Přeji hodně štěstí

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, ve svém dotazu jste nenapsala, kdo prodává Vámi vybranou nemovitost. Pokud se prodává přes realitku, realitní makléř by měl vědět, jak se věci mají, vše Vám vysvětlit a prodat Vám to tak, abyste s tím nemohla mít budoucnu žádný problém. Ovšem je potřeba myslet na to, zda se jedná o kvalitní realitku s kvalitními právníky, abyste nedoplatila na chybu špatného makléře. Pokud nemovitost nabízí vlastník sám, tak máte dvě možnosti. Jít od toho nebo pokud o nemovitost hodně stojíte, tak se naopak obrátit na kvalitní realitku, která poskytuje i služby pro kupující a požádat ji o pomoc. Může Vás zastupovat stejně, jako realitky zastupují prodávajího (je to dnes jen několik RK, které tuto službu nabízejí). Případně existují i takové realitní kanceláře, které jsou schopny dluhy kupujícího vyplatit a ještě před převedením na Vás nemovitost tzv. vyčistit. Nevím, jestli by mělo smysl čekat, až nemovitost půjde do dražby, mohlo by Vám zatím utéct něco jiného zajímavého. A v dražbě Vás pak může kdokoliv trumfnout.

Re: Rodinný dům v exekuci

Dobrý den, pokud je tam soudcovské zástavní právo je to nemovitost velice komplikovaná pokud do takového obchodu chcete jít doporučuji právníka a i přesto jdete do rizika, že výše dluhů může převyšovat cenu prodejní. Za sebe bych asi hledala jinou nemovitost, která není takto zatížená.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím