Rozdělení domu na dvě bytové jednotky

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení domu na dvě bytové jednotky

Dobrý den, pouze se souhlasem zástavního věřitele

Re: Rozdělení domu na dvě bytové jednotky

Dobrý den. Záleží na bance a podmínkách, za jakých bylo na nemovitost zapsáno zástavní právo. Pokud se s bankou domluvíte a tento krok Vám odsouhlasí, pak je třeba nechat celý dům zaměřit geodetem, tj. bytové, případně nebytové jednotky a společné prostory a nechat si vyhotovit prohlášení vlastníka, následně se podá návrh na zápis bytových jednotek u příslušného katastrálního úřadu.

Re: Rozdělení domu na dvě bytové jednotky

Dobrý den, musíte mít souhlas banky, potom musíte nechat udělat rozdělení domu na bytové jednotky a ostatní prostory na podíly a pokud hodnota jednoho bytu je do výše dluhu, tak Vám to banka po rozdělení povolí. Musí se změnit i zápis v KN. Pochopitelně budete muset znovu bance doložit znalecký posudek

Re: Rozdělení domu na dvě bytové jednotky

Dobrý den, rozdělení domu na jednotky je možné pouze se souhlasem zástavního věřitele (banky). Ohledně ceny, je potřeba zaplatit advokáta, geodeta, odhadce a počítat se správními poplatky, cca do 20 tisíc korun.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY