Rozdělení domu po rozvodu

Rozdělení domu po rozvodu

04.04.2017

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jak je možné rozdělit dům a zahrady po rozvodu. Manžel v jedné polovině podniká v ubytování a já v druhé polovině žiji s dětmi. Máme zde trvalé bydliště. Manžel by rád získal druhou polovinu zřejmě v aukci, aby mne nemusel z domu vyplatit dle odhadu. Odhadce mi řekl, že můj odhad je k ničemu, protože mi ho bývalý manžel napadne, dle jeho zkušeností nebude s cenou souhlasit a bude spekulovat, aby cena byla co nejnižší. Prosím o radu, jak to udělat, aby mne bud vyplatil, nebo aby mi zůstala druhá polovina domu. Děkuji Tereza.

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení domu po rozvodu

Dobrý den, já příliš nerozumím tomu, jaké vlastně máte u nemovitostí vlastnictví - zda zůstaly v SJM nebo máte podílové - zde také záleží na tom, kdy rovod proběhl. Jestliže máte podílové, když píšete, že by rád získal druhou polovinu, tak proč aukce? - s tím byste musela souhlasit. Klidně můžete svůj podíl prodat třetí osobě a za cenu, na které se domluvíte. Pokud chcete přesně poradit, můžete mě zkontaktovat, abych si ujasnila situaci: martina.vasickova@rex-jaromer.cz

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY