Rozdělení nemovitosti

Rozdělení nemovitosti

28.03.2016

Dobrý den, cca v roce 1991 jsme já a sestra dostali od rodičů dům, rozdělený na ideální polovinu. Během krátké doby si sestra přistavěla celé patro, ale právně vcelku nic neošetřila. Já jsem jí podepsal prohlášení, že si nebudu činit na tuto přístavbu nárok. Teď vznikly u mé sestry obavy, že kdybych třeba zemřel, tak připadne polovina domu mému šestiletému synovi, jehož poručníkem je do 18let moje bývalá manželka, což by mohl být problém, jelikož mé prohlášení o nedělání si nároku na zmíněnou přístavbu prý nemá žádnou váhu a bývalá manželka by si tak mohla nárokovat i část této přístavby. Zapomněl jsem ještě dodat, že první poschodí domu obývají rodiče, jako věcné břemeno na dožití. Jelikož je dohoda mezi námi dost obtížná,nevím jak to řešit. Nevím zda poradenství v těchto otázkách je Vaším oborem, ale byl bych Vám vděčen i za jakoukoli pomoc. Předem děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení nemovitosti

Problematika řešení spoluvlastnických vztahů a jejich dosahu či následků při dědickém řízení nespadá do odbornosti realitních makléřů. Se všemi dokumenty a popisem skutečného stavu (např.fotodokumentací) domu se obraťte na advokáta. Pokud máte zájem, kontaktujte mne, doporučím Vám mého kolegu,advokáta z mé kanceláře.

Re: Rozdělení nemovitosti

Toto jsou určitě otázky na právníka, aby bylo vše dle Vašich dohod které neznám vpořádku. Určitě je i dobré si zajistit opravdu vyčlenění celé nemovitosti co komu patří. Určitě ošetřit v KN i přístavbu.

Re: Rozdělení nemovitosti

Dobrý den. Toto je zcela určitě právní problém, doporučuji vše řešit s právníkem.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY