Rozdělění pozemku

Rozdělění pozemku

26.05.2015

Dobrý den, v současné době řešíme rozdělní pozemku na polovinu. Pozemek se nachází u domu, ze kterého máme postavenou terasu. V případě že by se pozemek rozdělil přímo v polovině, pak bysme při v stupu na zahradu museli použít pozemek druhého vlastníka. Druhý vlastník nesouhlasí s věcným břemenem ani s jiným rozdělením pozemku. Jakou máme šanči rozdělit pozemky podle našeho přání? Musíme se obrátit na soud? Kolik případně takové soudní řízení stojí? Děkuji za Vaši odpověď. Regina Jaklová

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělění pozemku

Dobrý den, neznáme situaci na místě atd., proto doporučuji se obrátit na advokátní kancelář, která se o řešení postará. Toto z Vašeho popisu nebude o dělení pozemku, ale o občansko-právní spor

Re: Rozdělění pozemku

Promiňte, Vašemu dotazu dostatečně nerozumím, například, jakou roli zde hraje terasa atd.? V každém případě je nutno, aby na obě části pozemku, po rozdělení, měl každý vlastník přístup a mohl ho tak používat k danému účelu. Někdy to bývá složité a je třeba přistoupit i na určitý kompromis. Podle nové právní úpravy platné od 1. 1. 2014 je řada možností jak řešit sousedské vztahy. Domnívám se, že bez právní pomoci se neobejdete.

Re: Rozdělění pozemku

Jen doplním kolegy, že pokud by bylo navrhováno rozdělení tak, že by na některý z nově vznikajících pozemků neměl majitel zajištěný legální přístup, katastr takovou změnu ani nezapíše.

Re: Rozdělění pozemku

Jakékoliv soudní řízení berte jako krajní mez. Určitě, jak zde již padlo, pozemek nikdo nerozdělí, pokud se na něj zablokuje rozdělením přístup, takže pokud toto soused bude bojkotovat, tak jediný způsob je dohoda. Zkuste na terase udělat grilované selátko, pozvat souseda a zkusit se dohodnout, vyjde Vás to rozhodně levněji než advokát a následný soud.

Re: Rozdělění pozemku

Dobrý den, po rozdělení pozemku musí být reálný vstup na oba pozemky tak ,aby obě strany měli neomezený přístup na svůj pozemek. Pokud cesta je možná pouze přes pozemek druhého vlastníka musíte se dohodnout, a nebo pak řešit právní cestou a to je už na delší čas. Počítejte však s vyššími finančními náklady.

Re: Rozdělění pozemku

Dobrý den, samozřejmě ideální by bylo, se domluvit. Jinak můžete podat žalobu, ale je to časově i finančně dost náročné. Otázkou je, zda se Vám vyplatí pouštět se do soudního sporu nebo nechat pozemek tak, jak je...

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY