Různé prodejní ceny na realitních serverech

Různé prodejní ceny na realitních serverech

20.01.2014

Dobrý den, nedávno jsem se rozhodl prodat svůj, který jsem zdědil. Přizval jsem si několik realitních makléřů s tím, že s nikým smlouvy podepisovat nebudu a ten, který mi přivede kupce, ode mě získá provizi. Nyní však mou nemovitost inzerují i jiné kanceláře, o kterých jsem nevěděl a navíc za různou cenu. Byt jsem dokonce našel i v soukromé inzerci nemovitostí. Jak je to možné?

Odpovědi na dotaz

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, jedná se o neprofesionálního jednání, poškozující plošně profesionální makléře a RK ... doporučuji se svěřit do rukou jednoho Vámi zvoleného odborníka, který Vás odborně provede realitním trhem a současně i ochrání před nejen tímto bahnem ... Přeji hodně štěstí!

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, jedná se o neprofesionálního jednání, poškozující plošně profesionální makléře a RK ... doporučuji se svěřit do rukou jednoho Vámi zvoleného odborníka, který Vás odborně provede realitním trhem a současně i ochrání před nejen tímto bahnem ... Přeji hodně štěstí!

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Zprostředkovatelská smlouva vždy ochrání především prodávajícího, což si někteří prodávající neuvědomují. Smlouvou zavazujete makléře (realitní kancelář) k tomu, aby vykonal předem stanovenou činnost. Doporučujeme prodávajícím, aby ve smlouvě určili JAK dlouho a ZA JAKOU CENU a především KDE a JAKÝM způsobem se bude jejich majetek veřejně /nebo neveřejně/ prezentovat. Výhodou pro prodávající je, že pověří ve smlouvě určitého konkrétního makléře, aby je zastupoval a konal svoji práci podle pokynů /se souhlasem/ majitele nemovitosti. Pokud pracuje makléř na základě smlouvy, nesmí změnit nabídkovou cenu nemovitosti. Prodávající má zaručené, že jeho cena nebude svévolně změněna. Ve vámi popsaném případě došlo k tomu, že realitní zprostředkovatelé "převzali iniciativu" a nemovitost /nabízený byt/ se nekontrolovaně zobrazuje kdekoli ve veřejné inzerci. Co si o takové opakující se nabídce pomyslí potenciální kupující? Bude nabídka pro kupující ještě přitažlivá? Kupující vnímají, že byt je tzv."přeinzerovaný", tedy v očích kupujících ztrácí svoji hodnotu.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Nejčastější a zároveň nejzávažnější chybou při prodeji nemovitosti je inzerce bez smlouvy o zprostředkování u několika zprostředkovatelů. V současné neuspokojivé situaci, která panuje na trhu v ČR mnozí majitelé nemovitostí striktně odmítají podpis jakékoli smlouvy z obavy, aby nepodepsali nevýhodnou smlouvu, která nepůjde vypovědět a bude je zavazovat k platbě sankčních poplatků. Nevědomky se tak vystavují nebezpečí, že jejich nemovitost bude znehodnocena zmatečnou a nekontrolovatelnou inzercí. V domnění, že pokud nic nepodepíší je jejich majetek chráněn před nepoctivými zprostředkovateli se tak často stávají jejich snadnou kořistí, když po dlouhodobě neúspěšné inzerci se i přes snížení ceny nedaří nalézt žádného zájemce o nemovitost. Často pak podepíší i velmi nevýhodné smlouvy. Neúspěšnost takovéto nabídky je umocněna tím, že na takovouto inzerci bez jasně daných pravidel a provize, přistupují převážně méně kvalitní zprostředkovatelé, kteří doufají že z velkého množství "nabrané inzerce" ze čas od času na některý inzerát nějaký zájemce ozve. Jednoznačným důsledkem takto inzerované nemovitosti je nezájem solventních klientů, kteří se obávají složit zálohu na takovouto nemovitost - zprostředkovatel není pro ně korektním partnerem pro realizování nákupu nemovitosti. Nejlepší obranou je svěřit prodej nemovitosti jednomu profesionálnímu makléři, nejlépe dle referencí a vodítkem může byt například členství v Realitní komoře ČR, za kterým jsou skutečné výsledky a to za jasně a předem dohodnutých podmínek. Z opatrnosti klidně na předem dohodnutou dobu 2-3 měsíce, Pokud během této doby nedojde k prodeji, nebo budete nespokojeni, lze spolupráci bez sankčních poplatků ukončit a zkusit jiný způsob prodeje.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, bohužel tohle se děje a nechápu, že někdo má tu drzost prezentovat bez kontaktu s majitelem, dohody, smlouvy apod. a ještě ukradnout fotky a texty makléřům, kteří už vynaložili úsilí spojené s prodejem nemovitosti. Tohle je prostě vrchol neprofesionálního jednání. Majiteli doporučuji dvě varianty, a to buď zavolat samotným makléřům, jak si vůbec můžou dovolit prezentovat něco bez jeho vědomí, a nebo si na základě pohovorů s jednotlivými makléři nebo na doporučení, reference uzavřít exklusivní zastoupení a makléř se o smazání inzercí u jiných RK už postará sám. Opravdu doporučuji se na makléře i společnost dobře informovat. Přeji hodně štěstí!

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, kolegové už víceméně vše popsali, přidám ještě názor, který jsem vyslechla od mého poptávajícího klienta: "tu nemovitost nabízí několik realitek, mají nejen různou cenu, ale udávají i odlišnou velikost domu, pozemku...co si o tom mám myslet?" Doporučila bych pozvat více RK, nechat si předložit nabídky a vybrat jednu, s exklusivní smlouvou uzavřenou třeba jen na 1 - 2 měsíce, když Vám nebude spolupráce vyhovovat, není problém po ukončení smlouvy přejít k jiné RK. Přeji mnoho úspěchů.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Toto je nejčastější chyba při prodeji bez smlouvy u několika realitních kanceláří. Prodávající si myslí, že když nic nepodepíše, prodá nemovitost rychle a nejlépe ještě za cenu kterou si sám určí. Odmítají podpis smlouvy z obavy, aby nepodepsali nevýhodnou smlouvu, která nejde vypovědět, nebo nezaplatili provizi aniž jim makléř najde kupce na jejich nemovitost. Bohužel se však vystavují nebezpečí, že jejich nemovitost bude znehodnocena zmatenou inzercí realitních kanceláří, kteří nabízejí nemovitost bez provize, s nekvalitními fotkami a často i s nesprávnými informacemi jelikož nemovitost makléři ani neviděli. Prodávající v domnění, že pokud nic nepodepíší je jejich majetek chráněn před nepoctivými zprostředkovateli se tak často stávají jejich snadnou kořistí. K inzerci bez smlouvy přistupují převážně méně kvalitní zprostředkovatelé nebo nezkušení začínající makléři, kteří doufají že z velkého počtu nabraných nemovitostí se z času na čas některý zájemce ozve. Důsledkem takto inzerované nemovitosti je, že vám sice zpočátku na vaši nemovitost chodí spousta zájemců, ale nikdo si vaši nemovitost nekoupí, protože se obávají složit zálohu na takovouto nemovitost. Nejlepší cestou je svěřit prodej nemovitosti jednomu profesionálnímu makléři, nejlépe dle referencí, domluvit se s makléřem i na 1 měsíc, za kterým jsou skutečné výsledky a to za jasně a předem dohodnutých podmínek. Když si vyberete toho pravého budete sami překvapeni, jak rychle a za jakou dobrou cenu vám realitní makléř vaši nemovitost prodá!!

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, bohužel v naší profesi existují i tací, kteří podobné věci praktikují a to bez souhlasu majitele. Bohužel jako samoprodejce nemáte proti nim v současnosti žádnou páku, jak jim to znemožnit. Je nutné si uvědomit, že zprostředkovatelská smlouva je tady proto, aby především chránila Vaše zájmy. Prodávající se často mylně domnívají, že když s nikým neuzavřou smlouvu, že nad tím vším pěkně vyzráli a je to to nejlepší co mohli udělat. Opak je pravdou, seriózní makléři, potažmo kanceláře bez smlouvy už vůbec nepracují, jelikož poté dochází právě ke zmíněným problémům a jediný kdo je poté nespokojený je klient.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Zprostředkovatelská smlouva se dá uzavřít s více RK nebo makléři, nedoporučuji exkluzivitu nakolik Vás může přijít draho. Ne všechny společnosti totiž jednají fér.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, nezlobte se, ale udělal jste tu největší chybu. Výsledek, který se stal je jen nekontrolovaný způsob prodeje. Jedná se o divoký realitní trh, pro mnoho makléřů je tento způsob prodeje možností zíkání obchodu (kořisti). Jsou realitní makléři, který jsou schopni se o zakázku prát tímto způsobem jaký jste Vy popsal - snižováním ceny za účelem získání kupce, různá inzerce apod. Prodej je v tomto případě chaotický, divoký. Rozhodnutí, které jste udělal poškozuje jen Vás samotného a Vaši nemovitost, nikoho jiného. Vy jste nabídl provizi několika různým makléřům za přivedení kupujícího a makléři využívají všechny možné praktiky k dosažení cíle. Za těchto podmínek se nemovitosti prodávají déle a prodají se za nižší cenu. Kupující jsou mnohdy tak překvapeni z různých cen, fotografií a různých informací, že ani nemají zájem absolvovat prohlídku nemovitosti. Výrazně lepší varianta je si vybrat makléře podle několika krytérií (osobní sympatie, rozsah služeb, zkušenosti, spolupráce s ostatními RK). V takovém případě je nemovitost zobrazena v inzerci jednou a za jednu cenu, kupující nejsou zmateni. Daný makléř musí být ochoten spolupracovat s jinými RK a dělit se o provizi. Takto máte zajištěné pokrytí různých zdrojů k získání kupujícího Vaší nemovitosti. Máte šanci ještě Váš krok napravit. Přeji mnoho úspěchů.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den jak se to stalo? úplně jednoduše.Hodně RK prostě Vaší nemovitost vidí na inzerci tak fotky stáhne a použije.Má rada je buď to uzavřít z RK výhradní smlouvu v tom případě si inzerci už ohlídá RK nebo napsat těm RK z kterými jste ani nemluvil ale osobně si myslím že je to zbytečný a ta RK to stejně nestáhne.My osobně nic neinzerujeme pokud nemáme souhlas z inzerci.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, velmi často se s touto situací setkávám a opravdu doporučuji najít si schopného makléře a podepsat s ním exkluzivní smlouvu na 1-2 měsíce. Za tuto dobu se můžete přesvědčit o kvalitách makléře a případně smlouvu prodlužovat. Schopný makléř by se měl následně postarat o stažení pirátské inzerce ze všech serverů.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Vše potřebné tady kogové napsali. Pokud ještě stále nemáte prodáno,asi už víte, která z rad byla nejlepší. Opravdu je nejlepší,když nemovitost nabízí jedna rk na profi úrovni za vzájemně domluvených podmínek. Nejste první, ani poslední kdo měl stejnou situace. Jsou bohužel stále neseriózní makléře, kteří zneužívají nezkušenost klientů a inzerují za nižší cenu a pak na Vás zkouší slevu atd. Pak to bohužel dobří makléři odnáši za ty špatné, ale to už tak nějak k této práci patří.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Toto je dosti častá chyba lidí, jenž se obávají spolupracovat s odborníkem za jasně daných podmínek. Pokud svěříte prodej svého majetku komukoli a nezajímáte se o to, jak bude celý obchod probíhat, Vaše nemovitost tím ztrácí na hodnotě a těžko se potom dočkáte očekávané částky za její prodej.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

V každém případě doporučuji výhradně smluvní vztah o spolupráci a výhradně exkluzivní (např. na únosnou dobou). V případě neoprávněné inzerce pak neseriózní realitní kancelář nemá jakýkoliv podklad pro inzerci a mnoho serverů již prokázanou neoprávněnou inzerci postihuje sankcí.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, musím souhlasit s kolegy. Této situace byste se vyvaroval opravdu v případě uzavření dohody pouze s jedním zprostředkovatelem. Chápu že z jakýchkoliv důvodů se písemného závazku obáváte na druhou stranu Vám ale taková dohoda dává určité jistoty a zároveň zavazuje i zprostředkovatele. Navíc pokud se o nemovitost "stará" více zprostředkovatelů, vždy je tam tlak na umělé snižování ceny Vaší nemovitosti. Věřte, že při dohodě s jedním makléřem ušetříte čas i peníze, prodáte tedy rychleji za co možná nejvyšší cenu. Určitě pro Vás tedy není ještě pozdě takovou dohodu s jedním vybraným makléřem uzavřít. Ten by se již měl pak postarat o to, aby ostatní inzerce zmizela. Přeji úspěšný prodej, Adamů.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

V tomto případě Vás právě chrání exkluzivita zprostředkovatelské smlouvy. V té se zavazujete ke spolupráci pouze s jednou realitní kanceláří a zastupujícím makléřem. Doporučuji spolupracovat opravdu s kvalitním makléřem, který sdílí své zakázky a spolupracuje s makléři i z jiných realitních společností. Pak je Vaše nemovitost inzerována pouze za jednu cenu pod jednou inzercí a neobjevuje se jako nedůvěryhodná v několika verzích s rozličnými cenami a různorodými popiskami o kvalitě fotografií nemluvě. Proto je důležité koukat i na kvalitu makléře. Jde přeci o prezentaci Vaší nemovitosti.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den,tak to je přesně ono to co jste jim řekl že nebudete podepisovat s nikým smlouvu,měl jsem taky takový případ s klientem,hned jak jsem se s ním domluvil na spolupráci a podepsal se mnou smlouvu tak jsem zařídil že jiné kanceláře přestali inzerovat,vždy je pro vás lepší si vybrat jednoho makléře a sním spolupracovat na smlouvu.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Dobrý den, osobně vidím už počáteční Vaše rozhodnutí nabízet nemovitost přes více rk za nešťastné... - bohužel představa "čím více rk, tím rychlejší možnost prodeje a navíc i výběr kupujícího je naprosto mylná.V těchto případech je i pak téměř pravidlem, že kanceláře kvůli zviditelnění právě jejich nabídky zveřejňují cenu kterou požaduje majitel a až na prohlídce je zájemcům předloženo, že cena není konečná...zkrátka neférové jednání.Navíc jsou i tací "zprostředkovatelé", kteří jakmile zaregistrují nabídku nemovitosti se na real. serveru vícekrát opakovat,snaží se ji zkopírovat a vydávat se i přímého zájemce.Tedy může se stát, pokud z nějakého důvodu si pozvete na schůzku/prohlídku nemovitosti třeba i jen 2-3 makléře,domluvíte se na spolupráci necháte nafotit...., bez Vašeho vědomí se může Vaše nemovitost na 1 serveru objevit místo 2x, také 5x...mimochodem právě toto bývá pro poptávající zájemce jeden z důvodů proč se o tuto nemovitost nechtějí zajímat - uvažují že předmětná nemovitost může mít nějaký problém a je tedy nabízena více kancelářemi.Navíc pokud je nabídka u více kanceláří, logicky do aktivní propagace nijak nebo minimálně investují - nemají jistotu, zda vynaložené prostředky se jim vrátí... Rozhodně doporučuji s rozmyslem vybrat pouze jednoho schpného a zkušeného makléře , s referencemi, na kterého se budete moci spolehnout a po realizaci prodeje v budoucnu i rád vzpomínat a třeba dokonce doporučovat :)....přeji mnoho štěstí

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Zajímavé, co napsal pan kolega Lacek, spíše bych radil pořádně vybrat ne jen kancelář, ale i makléře. Já osobně bych nemovitost nenabízel bez exclusivity, neboť jednám i s potencionálním zájemcem, možná kupcem a jak já mu zaručím, že to někdo neprodá nebo nezamluví z dalších i destei makléři, kteří to nabízejí? Spolupracovat s více RK a makléři, ano. Ale finální prezentce na webu jen jednou. Správný makléř přeci přijme nabídku od jiného, že má zájemce či kupce, jde přeci o obchod a v prvním řadě o to, aby byla zakázka dotažena do konce. S Peterem Lacekem naprosto nesouhlasím. Není to ve prospěch klienta.

Re: Různé prodejní ceny na realitních serverech

Bohužel realitní trh v ČR není zatím téměř vůbec regulován, což by se snad do 2-3 let mělo změnit připravovaným zákonem o realitním podnikání. Tím, že jste se rozhodl pro více makléřů a se všemi máte ústní domluvu, dal jste prostor pro jednání těch neseriózních makléřů - podstřelování ceny pod konkurenci či inzerce bez vědomí majitele. Doporučoval bych Vám všechny makléře obvolat a nařídit jim ukončení inzerce. Následně by bylo velmi vhodné pouvažovat o výběru 1 jediného makléře - někoho, na koho budete mít doporučení, reference a kdo si získá Vaši důvěru.

29.10.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY