smlouva o prodeji bytu

smlouva o prodeji bytu

05.11.2015

Dobrý den, mám dotaz, makléř měl smlouvu půl roku o výhradním zastoupení, po jejím skončení, kdy nebyl schopen byt prodat, jsem si byt chtěla prodat sama on se ozval, že sepíšeme smlouvu o nevýhradním zastoupení, že si budu moci shánět klienty sama a též sama byt prodat. Byt se prodává přes jinou firmu a ozval se mi ten původní makléř, že mám smlouvu výhradní až do dubna 2016. Podvedl mne a nechal mne podepsat smlouvu výhradní. Svědek je můj muž byl u toho když jsme vše řešili. Mám nějakou možnost odstoupit či dát makléře k soudu?

Odpovědi na dotaz

Re: smlouva o prodeji bytu

Dobrý den, toto je na řešení s advokátem. Rozhodně máte šanci to ukončit.

Re: smlouva o prodeji bytu

Dobrý den, doporučuji se obrátit na vedení kanceláře s tím, že jejich realitní makléř Vás uvedl v omyl a nejedná v rámci etického kodexu. Pro příště si však vždy smlouvu pročtěte, aby jste se již nedostala do takovéto nepříjemné situace. Hezký den Tomáš Březina

Re: smlouva o prodeji bytu

Dobrý den, toto je opravdu na rozbor advokáta zabývající se nemovitostmi, je třeba vidět konkrétní ustanovení smlouvy a dle toho reagovat. Soudy v současné době se dosti přiklánějí spíše na stranu klientů, takže bych se nebál to klidně dotáhnout až tam, ale jak říkám, je třeba nejdříve na základě uzavřené smlouvy a daných okolností zhodnotit situaci a postavení v celé transakci.

Re: smlouva o prodeji bytu

Dobrý den, toto se absolutně neslučuje s etikou slušného makléře.Na Vašem místě bych vše řešila přes vedení kanceláře a s advokátem a případném odškodnění.Do budoucna je opravdu dobré vždy vše řádně prostudovat a poptat se co konkrétně znamená to čemu nerozumíte. Později je těžké dokazovat,že jste podepsala v dobré víře.

Re: smlouva o prodeji bytu

Osobně bych se obrátil na advokáta a řešil to přes něj. Každopádně je vždy důležité si smlouvy přečíst, doporučuji si jí nechat zaslat předem na email a pak při podpisu zkontrolovat. Chování makléře je ovšem nepřijatelné.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY