Smlouva o prohlídce nemovitosti

Smlouva o prohlídce nemovitosti

21.02.2017

Dobrý den, podepsali jsme smlouvu o prohlídce nemovitosti s realitní kanceláří před prohlídkou nemovitosti mimo obchodní prostory, kde se zavazujeme k případné koupi přes tuto realitní kancelář. V případě uzavření kupní smlouvy bez této RK jsme povinni zaplatit smluvní pokutu ve výši 5 % nabízené ceny, minimálně však 50.000,- Kč. O nemovitost máme zájem, majitel však nechce již prodej uskutečnit přes uvedenou RK a chce nemovitost prodat přímo nám. Můžeme odstoupit od podepsané smlouvy po 14denní lhůtě? Budeme v tomto případě postihováni, pokud se rozhodneme nemovitost zakoupit přímo s prodávajícím? Prodávající nemá exkluzivní smlouvu o prodeji s RK. Děkuji moc za pomoc. M. Hrdá

Odpovědi na dotaz

Re: Smlouva o prohlídce nemovitosti

Dobrý den, dozvěděli jste se o nemovitosti od zmiňované RK? Zprostředkovali Vám prohlídku? Proč nechcete využít zbylých služeb RK? Omlouvám se, ale přijde mi, že chcete zmiňovanou RK pouze obejít. Proto Vám ani radu dávat nebudu.

Re: Smlouva o prohlídce nemovitosti

Dobrý den. Ve smlouvě o zprostředkování prodeje nemovitosti obvykle bývá , že klient , kterého RK přivede na prohlídku nemovitosti nebo mu předá informace o prodávané nemovitosti , musí jednat o koupi nemovitosti pouze a jen s RK , a to že smlouva není exkluzivní na to nemá vliv. Dokonce i jako kupující jste podepsali podobné prohlášení , že budete v případě zájmu o koupi jednat pouze s RK. Pokud na Vás prodávající tlačí , aby jste se domluvili na prodeji pouze spolu , vystavují Vás riziku , že po Vás bude RK vymáhat pokutu za porušení dohody.A ještě k tomu může chtít RK pokutu i po prodávajících. Není nic jednoduššího než nahlédnout do katastru a zjistit , že jste nemovitost koupili. Doporučuji , buďte obezřetní a jednejte raději pouze s RK . Když se prodávající pokusili podvést RK , proč by také nemohli podvést Vás ? S RK máte jistotu , že vše proběhne , tak jak má.

Re: Smlouva o prohlídce nemovitosti

Ve Vašem případě bych nejprve zjistila důvody proč majitel odmítá prodat přes RK, která Vám zajistila prohlídku. V případě, že je rozhodnut neprodat přes žádnou RK a chystá se je obejít, obávala bych se, jestli se nechystá obejít i Vás. Tedy jestliže mu RK byla dobrá pro zajištění kupce, ale není již ochoten za služby zaplatit, není to v mých očích solidní partner pro takovouto transakci. Koupě domu není koupě rohlíků...mohlo byto pro Vás mít velmi fatální následky.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY