Spoluvlastnictví nemovitosti - souhlas vlastníka

Spoluvlastnictví nemovitosti - souhlas vlastníka

21.11.2018

Vlastníme polovinu domu. Druhý vlastník chce nemovitost prodat. Nejdříve ji nabídl nám, ale za nesmyslně vysokou cenu. Pokud s tím nebudeme seouhlasit, prý přijde na řadu prodej celé nemovitosti v dražbě. Je možné, aby bez našeho souhlasu nám byla naše polovina prodána v dražbě?

Odpovědi na dotaz

Re: Spoluvlastnictví nemovitosti - souhlas vlastníka

Pravdou je, že nikdo nemůže druhého nutit setrvávat ve spoluvlastnickém vztahu. Pokud vám druhý spoluvlastník nabídnul ke koupi svůj podíl, měl by tak učinit za stejných finančních podmínek jako při vypořádání předkupního práva, tzn. za cenu, jakou by reálně získal od třetí osoby. Výši tržní ceny lze nechat prověřit znalcem v oboru oceňování nemovitostí, který může objektivní vypracovat posudek – ocenění obvyklé hodnoty nemovitosti podle vyhlášky ministerstva financí a odhad aktuální tržní ceny.

Až v krajním případě, tedy pokud by nedošlo k žádné dohodě mezi vámi, by mohl spoluvlastník požádat soud o rozhodnutí, jak vypořádat spoluvlastnický podíl. A opravdu krajním řešením je prodej nařízený soudem. Ale takovému rozhodnutí předchází vždy pokus o smírnou dohodu mezi spoluvalstníky.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím