Ukončení exkluzivní smlouvy

Ukončení exkluzivní smlouvy

17.08.2014

Dobrý den, podepsal jsem exkluzivní smlouvu na dobu určitou, ale našel jsem si zájemce o koupi mé nemovitosti sám, je možné ukončit tuto smlouvu s RK, aniž by vznikl ze strany RK nárok na penalizaci z mé strany ať už % ze sjednané provize kterou si RK nastavila nebo jakékoliv pokuty? Smlouvu jsem podepsal 12.8.2014. Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, vždy záleží na tom, jak máte postavenou smlouvu o zprostředkování. Já ji neznám a proto napíšu co bývá zvykem u nás. Vždy klientovi dáváme část provize za to, že si našel kupce sám a doděláváme pouze administrativní část obchodu. Z mého pohledu je to férové, protože jak my, tak klient jsme na stejné straně obchodu a měli bychom fungovat jako tým.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Je těžké odpovědět, pokud neznáme okolnosti a přesné znění smlouvy. Nalezení kupujícího je samozřejmě jen část práce realitního makléře nadále by měl zastupovat Vaše zájmy a dojednat s kupujícím pro vás výhodné podmínky obchodu. Pokud vás zájemce o nemovitost kontaktoval přímo, na základě inzerce rk, bylo by korektní, řešit prodej s makléřem. Pokud je to někdo z Vašeho okolí a máte makléře, který je opravdu zkušený a slušný, byla by na místě dohoda o snížení provize a dokončení obchodu, smlouvy, advokátní úschova...

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, neznám detaily Vaší ZS, ale v naší kanceláři to funguje tak, že dokončíme celý obchod a klient dostane 25% z provize. Není tedy nutné smlouvu vypovídat.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, nejlepší bude přečíst si podmínky exkluzivní smlouvy. Obávám se však, že vypovědět tuto smlouvu budete moci až po sjednané lhůtě, jinak se nevyhnete placení.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, jak již psala kolegyně, tak pokud jste smlouvu nepodepsal v prostorách RK, můžete dle zákona do 14 dní od této smlouvy odstoupit. Pokud ovšem ve smlouvě není upozornění, že toto můžete učinit, tak můžete od smlouvy odstoupit až do 1 roku.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, navrhoval bych spolupráci z RK a domluvit se s nimi na podmínkách prodeje i když jste našel kupce sám.Jinak si myslím že smlouva vypovědět nejde do skončení platnosti.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, pokud si prodáte bez RK má kancelář nárok na penalizaci. V ZS RE/MAX je pro tyto případy odstavec, že pokud prodávající najde kupce má nárok na 20% z provize jako odměnu za spolupráci a kancelář zrealizuje celý obchodní případ.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, pokud jste smlouvu nepodepsal v prostorách RK, můžete dle zákona do 14 dní od této smlouvy odstoupit. Pokud ano, je třeba nechat uplynout dobu určitou. Pokud máte smlouvu, která se automaticky prodlužuje, je třeba ji včas vypovědět. Hezký den.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Dobrý den, v každém případě se vše řídí dle sjednaných podmínek/dohody dle Zprostředkovatelské smlouvy.Pokud je stále smlouva v platnosti, podmínky jsou platné.Kancelář jistě také aktivně propagovala , bylo by buď počkat na konec její platnosti ale spíše se s ní slušně domluvit na ukončení.

Re: Ukončení exkluzivní smlouvy

Není možno Vám fundovaně odpověď, pokud neznám ustanovení ve smlouvě k tomuto tématu... Všeobecně - RK vyvíjela po dobu smluvního vztahu činnost k uzavření možné smlouvy o prodeji vašeho domu ... I když, jak tvrdíte, jste si našel kupce sám, měl byse tento obchod uskutečnit za asistence RK, se kterou máte smluvní vztah... a dle náležitostí smlouvy můžete řešit podmínky této asistence...

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY