Výměna oken - spoluvlastnictví

Výměna oken - spoluvlastnictví

26.05.2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně výměny oken. Jsme dvě majitelky, každá máme 1/2 nemovitosti. Chci si nechat vyměnit okna ve své místnosti, kterou obývám jen já, druhá majitelka ve své místnosti měnit okna nechce. Já si svoje okna budu i sama financovat. Dotaz je takový, zda musím mít souhlas spolumajitelky,že mi povolí tu výměnu oken v mojí místnosti. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den, souhlasím s kolegyněmi. JEdná se zásah d opláštění, měla by proto proběhnout dohoda

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den. Jestliže žijete v domě v podílovém spoluvlastnictví, pak byste měly mít dohodnutá pravidla pro správu a údržbu nemovitosti. Výměna oken obvykle bývá řešená každým podílníkem samostatně a na vlastní náklady, zvláště v případě, kdy nemají tzv. fond oprav, ze kterého by např. výměna oken mohla být financována. Při výměně oken se vždy sleduje, aby i po výměně zůstal stejný design domu. Pouze v památkově chráněných lokalitách by se musel k výměně oken vyjadřovat i příslušný úřad.

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den, pokud vlastníte ideální 1/2 stavby, asi by byl souhlas druhé osoby na místě. Pokud vlastníte konkrétní 1/2 stavby, neměl by s novým oknem být problém.

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den, měla by být dohoda mezi vlastníky jedná se o zásah do opláštění domu tudíž by jste v tomto měli být jednotní a domluvit se na vzhledu oken. Co se týče financování pokud nemáte společný fond oprav ,pak je na každém vlastníkovi, jak bude okna financovat.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY