Výměna oken - spoluvlastnictví

Výměna oken - spoluvlastnictví

26.05.2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně výměny oken. Jsme dvě majitelky, každá máme 1/2 nemovitosti. Chci si nechat vyměnit okna ve své místnosti, kterou obývám jen já, druhá majitelka ve své místnosti měnit okna nechce. Já si svoje okna budu i sama financovat. Dotaz je takový, zda musím mít souhlas spolumajitelky,že mi povolí tu výměnu oken v mojí místnosti. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den, souhlasím s kolegyněmi. JEdná se zásah d opláštění, měla by proto proběhnout dohoda

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den. Jestliže žijete v domě v podílovém spoluvlastnictví, pak byste měly mít dohodnutá pravidla pro správu a údržbu nemovitosti. Výměna oken obvykle bývá řešená každým podílníkem samostatně a na vlastní náklady, zvláště v případě, kdy nemají tzv. fond oprav, ze kterého by např. výměna oken mohla být financována. Při výměně oken se vždy sleduje, aby i po výměně zůstal stejný design domu. Pouze v památkově chráněných lokalitách by se musel k výměně oken vyjadřovat i příslušný úřad.

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den, pokud vlastníte ideální 1/2 stavby, asi by byl souhlas druhé osoby na místě. Pokud vlastníte konkrétní 1/2 stavby, neměl by s novým oknem být problém.

Re: Výměna oken - spoluvlastnictví

Dobrý den, měla by být dohoda mezi vlastníky jedná se o zásah do opláštění domu tudíž by jste v tomto měli být jednotní a domluvit se na vzhledu oken. Co se týče financování pokud nemáte společný fond oprav ,pak je na každém vlastníkovi, jak bude okna financovat.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím