Vypořádání dědictví

Vypořádání dědictví

01.09.2013

Jak se vypořádává dědictví? Chceme předmět dědictví (pozemek) prodat a rozdělit si peníze. Prosím o popis postupu. Děkuji mnohokrát.

Odpovědi na dotaz

Re: Vypořádání dědictví

Pokud bychom brali v potaz dobré rodinné vztahy, tak pozemek klasicky prodat a rozdělit si peníze dle dohody. Jestli je tomu jinak, navrhoval bych vyplacení částek přímo z advokátní úschovy dědicům a to poměrově dle velikosti podílů.

Re: Vypořádání dědictví

Dobrý den, především musíte mít ukončené dědictví. S ostatními dědici se domluvit na podrobnostech, jako je např. kupní cena, termín prodeje, vyplácení peněz a zastupování - tím je myšleno, jestli se na základě plných mocí o prodej postará jeden dědic a ostatní pak jen dostanou vyplacené peníze, a nebo společně budete vše podepisovat. V případě, že budete nemovitost prodávat přes RK, nezapomeňte, že ve zprostředkovatelské smlouvě musí být opět buď zplnomocnění, a nebo podpisy všech dědiců. Stejně tak u zbytku smluv (kupní, úschova, apod...). Přeji hodně štěstí.

Re: Vypořádání dědictví

S prodejem dědičsttví musí souhlasit všichni to je jedna z podmínek prodeje, další je peníze a prodej řešit prostř. zprostředkovatele, který zabezpečí bezproblémový převod peněz vlastníkům.

Re: Vypořádání dědictví

Dle dědického řízení, nebo pozůstalosti. Pokud jsou vlastníci všichni dědicové, tak určit zástupce na základě plných mocí, který zastupuje všechny, nebo jednotlivě a pak po prodeji rozdělit peníze dle podílů vlastníků na jejich účty.

Re: Vypořádání dědictví

Přesně jak píše kolega Jakub Hrbáč, prodat a rozdělit peníze z úschovy.

Re: Vypořádání dědictví

Z advokátní úschovy přímo na účty jednotlivých dědiců dle dědického řízení. Je to jednoduché a nehrozí spory. Tudíž zůstane klid v rodině :-)

Re: Vypořádání dědictví

Prodat nemovitost a z advokátní úschovy uvolnit peníze podle podílů. Prodávat ji mohou všichni spoluvlastníci současně nebo 1 zástupce na základě plných mocí.

04.11.2013

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY