Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

23.02.2015

Dobry den, mam prosim prosbu. Pred tydnem jsrm uzavrela zprostredkovatelskou smlouvu s realitni kancelari a chtela bych odstoupit. Slysela jsem o nejake moznosti viz 14denni lhuta. Nevsimla jsem si, ze jsem Smlouvu podepsala na 12 mesicu. Dekuji velmi za radu a ochotu. R.Pazoutova

Odpovědi na dotaz

Re: Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Dobrý den, pokud byla uzavřena mimo prostory RK, pak těchto 14 dní můžete využít.

Re: Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Dobrý den paní Pažoutová, pokud jste smlouvu podepsala na své nemovitosti, či jinde, avšak mimo prostor obvyklý pro podnikání zprostředkovatele, máte nárok do 14 dní ode dne podpisu od smlouvy odstoupit a to na základě písemného jednoznačného prohlášení. V případě, že jste smlouvu se zprostředkovatelem podepsala u něj v kanceláři (obvyklé místo pro podnikání) doporučuji se makléřem domluvit na ukončení spolupráce dohodou. Pokud je makléř solventní, neměl by v tom být problém, neboť mu musí být jasné, že v budoucnu by v konečném důsledku mohl prodělat pouze on/ona.

Re: Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Dobrý den, souhlasím s kolegy a zároveň chci říct, že je možné se s makléřem, který s Vámi smlouvu podepisoval dohodnout, aby upravil termín na kratší dobu, která může být i 1 měsíc, pokud se jedná o byt. Jinak u rodinných romů se běžné dává 12 měsíců - domy se přece jenom můžou prodávat déle. Pokud ani tak nechcete nadále v této realitní kanceláři zůstávat, je nutné zaslat odstoupení písemnou formou doporučené na adresu té kanceláře, která je uvedena v hlavičce smlouvy. Přeji hodně štěstí.

Re: Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Přeji hezký den, paní Pažoutová. Tato možnost opravdu existuje, tedy písemné odstoupení bez uvedení důvodů a bez jakékoliv sankce do čtrnácti (14) dnů od jejího uzavření. Doporučuji ještě v souladu s § 1823 občanského zákoníku výslovně požádat, aby Zprostředkovatel započal s plněním této dohody ještě před uplynutím lhůty pro odstoupení. Nutno ještě podotknout, že toto ustanovení je pro případ, že smlouva nebyla uzavřena na provozovně, ale jinde, třeba u Vás doma. Já osobně se snažím dívat na tyto věci z lidské stránky. Když je nějaký reálný důvod pro odstoupení, a i když to je v době platnosti smlouvy, vždycky se snažím vyjít klientovi vstříc. Samozřejmě si ale ohlídám, že klient mne nechce obejít a uzavřít smlouvu s vyhledaným Zájemcem mimo kancelář. Za vším VŽDY stojí člověk a je jedno, zda je to makléř, bankéř, úředník či klient... S pozdravem - Zdeněk Beneš

Re: Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Dobrý den paní Pažoutová, pokud jste zprostředkovatelskou smlouvu nepodepisovali v obchodních prostorách realitní kanceláře, měla realitní kancelář povinnost poučit Vás o možnosti odstoupit od smlouvy bez udání důvodu ve 14-ti denní lhůtě. Pokud se Vás taková situace týká a realitní kancelář Vás nepoučila, lze od smlouvy odstoupit do 1 roku od podpisu smlouvy. V takovém případě Vám pak nehrozí žádné sankce. V případě podpisu v obchodních prostorách od smlouvy odstoupit nemůžete, ale je možné se s realitní kanceláří pokusit dohodnout na dřívějším ukončení. S přáním pěkného dne. Martin Kaňok, RE/MAX Diamond Group

Re: Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Dobrý den, pokud jste podepisovala smlouvu mimo kancelář a nepodepisovala jste dodatek o platnosti mimo kancelář, máte dle nového OZ možnost do 14 dnů odstoupit bez udání důvodů a smlouva je neplatná.

Re: Výpověd zprostředkovatelské smlouvy s RK

Dobrý den paní Pažoutová,potvrzuji již zde uvedené.Pokud smlouva byla podepsána mimo prostory určené k podnikání, tedy mimo kancelář, máte právo odstoupit bez udání důvodu. Jak zde uvádíte, že jste si nebyla vědoma délky platnosti smlouvy, i tak jste byla uvedena v omyl. Je běžné, že jako makléřka takovoutu smlouvu s majitelem nemovitosti vždy podrobně procházím, vzájemně si vše také odsouhlasíme....Pokud se s majitelem domluvím na spolupráci, znamená to, že získávám plnou důvěru k najití vhodného kupujícího a přechází na mne tak i zodpovědnost v kvalitně odvedou práci, která začíná právě podpisem Zprostředkovatelské smlouvy.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY