zahrada

zahrada

12.11.2016

Dobrý den, jsem majitelkou zahrady o výměře 550 m2. Moje dcera se svým přítelem, by si zde chtěli postupně vybudovat vlastní okrasnou zahradu, pokud pozemek bude jejich. Proto chci dceři 1/2 pozemku darovat, a druhou polovinu prodat jejímu příteli. Ptám se jestli toto je možné, a jak to provést. Děkuji za odpověď

Odpovědi na dotaz

Re: zahrada

Dobrý den, buď jak píše pan Hnojský, nebo pokud by cena dvojího vkladu na katastr převyšovala hodnotu pozemku je možné jej prodat dceři s přítelem za poloviční cenu. (nicméně bude tu dvojnásobně vyšší daň ale jen jedna smlouva a jeden vklad) Je potřeba si to propočítat.

Re: zahrada

Pokud mohhu radit, rozhodně bych pozemek daroval pouze dceři. Za svoji praxi jsem již mnohokrát viděl, jak se situace a láska může zkomplikovat. Pěkný den.

Re: zahrada

Souhlasím s názorem, darovat to jen dceři. Až se vezmou, tak to budou užívat stejně společně (jako bydlení v darovaném bytě), ale než se tak stane, tak jen dceři.

Re: zahrada

Dobrý den, Vámi zamýšlený postup je možný a lze provést jak zde uvádí pan Hnojský.

Re: zahrada

Dobrý den,samozřejmě spoluvlastnický podíl 1/2 k celku převedete na dceru Darovací smlouvou a spoluvlastnický podíl 1/2 k celku na jejího přítele na základě Kupní smlouvy,zeť uhradí 4% daň z nabytí za svůj podíl,zde pravděpodobně bude muset být zpracován znalecký posudek a daň bude z vyšší částky cena smluvená-cena zjištěná znalcem.

13.11.2016

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY