zástava nemovitosti

Odpovědi na dotaz

Re: zástava nemovitosti

ANo zastavit ji může a pokud se cokoliv stane se zastavenou ideální polovinou, tedy věřitel se uspokojí prodejem, může jít do dražby bez souhlasu druhého spoluvlastníka, i když není jasně definované co přesně tato polovina znamená. V praxi potom takové prodeje formou dřažby ideálních polovin využívají spekulanti. Druhému spolumajiteli potom nezbývá než se dohodnout na dalším postupu jak s nemovitostí nakládat.

Re: zástava nemovitosti

Může zastavit pouze svůj díl. V praxi se to však skoro nepoužívá. Banka do zástavy 1/2 nemovitsti nebere. Přeji poklidné vyřízení záležitosti

Re: zástava nemovitosti

Nemůže, katastr by takovou zástavu nepřijal a banky obecně nepřijímají do zástavy necelé nemovitosti. Nicméně, pokud se spoluvlastník dostane do insolvence, nebo exekuce pak je možné i na ideální polovinu uvalit exekuční příkaz.

Re: zástava nemovitosti

Může zastavit svůj podíl, ale jen těžko mu nějaký věřitel takovou polovinu zastaví, protože takový podíl není ani jasně definovaný... Jedna se o ideální podíl, tedy teoreticky polovina z každého čtverečního metru nemovitosti. Banka takový podíl nevezme do zástavy určitě, možná nebankovní společnost (ale také stěží), případně spekulant. Ideální je se dohodnout s druhým spoluvlastníkem ;)

Re: zástava nemovitosti

Dobrý den. Doporučuji dohodnout se s majitelem 2.poloviny k odkoupení, rozdělení na dvě samostatné nemovité věci (rozparcelování, vymezení jednotek,..) nebo písemnému souhlasu, ale bez toho je zbytečné konat další kroky.

Re: zástava nemovitosti

Dobrý den, Spoluvlastník nemůže zastavit nemovitost u zádného bankovního domu, který by jí nepřijal. Co se může stát je insovenční řízení/exekuce na spoluvlastníka, kdy se bude dražit jeho ideální polovina. Jako spolumajitel máte předkupní právo na nemovitost, které bych spoluvlastníkovi určitě připomněl.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím