zástava nemovitosti

Odpovědi na dotaz

Re: zástava nemovitosti

ANo zastavit ji může a pokud se cokoliv stane se zastavenou ideální polovinou, tedy věřitel se uspokojí prodejem, může jít do dražby bez souhlasu druhého spoluvlastníka, i když není jasně definované co přesně tato polovina znamená. V praxi potom takové prodeje formou dřažby ideálních polovin využívají spekulanti. Druhému spolumajiteli potom nezbývá než se dohodnout na dalším postupu jak s nemovitostí nakládat.

Re: zástava nemovitosti

Nemůže, katastr by takovou zástavu nepřijal a banky obecně nepřijímají do zástavy necelé nemovitosti. Nicméně, pokud se spoluvlastník dostane do insolvence, nebo exekuce pak je možné i na ideální polovinu uvalit exekuční příkaz.

Re: zástava nemovitosti

Může zastavit pouze svůj díl. V praxi se to však skoro nepoužívá. Banka do zástavy 1/2 nemovitsti nebere. Přeji poklidné vyřízení záležitosti

Re: zástava nemovitosti

Může zastavit svůj podíl, ale jen těžko mu nějaký věřitel takovou polovinu zastaví, protože takový podíl není ani jasně definovaný... Jedna se o ideální podíl, tedy teoreticky polovina z každého čtverečního metru nemovitosti. Banka takový podíl nevezme do zástavy určitě, možná nebankovní společnost (ale také stěží), případně spekulant. Ideální je se dohodnout s druhým spoluvlastníkem ;)

Re: zástava nemovitosti

Dobrý den. Doporučuji dohodnout se s majitelem 2.poloviny k odkoupení, rozdělení na dvě samostatné nemovité věci (rozparcelování, vymezení jednotek,..) nebo písemnému souhlasu, ale bez toho je zbytečné konat další kroky.

Re: zástava nemovitosti

Dobrý den, Spoluvlastník nemůže zastavit nemovitost u zádného bankovního domu, který by jí nepřijal. Co se může stát je insovenční řízení/exekuce na spoluvlastníka, kdy se bude dražit jeho ideální polovina. Jako spolumajitel máte předkupní právo na nemovitost, které bych spoluvlastníkovi určitě připomněl.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY