Zástavní právo smluvní

Zástavní právo smluvní

24.10.2017

Dobrý den, chceme kupovat nemovitost ale zjistili jsme, že na nemovitosti je zástavní právo smluvní ve výši 1000000 Kč. Ze začátku jsme byli s prodávající domluveni, že hypotéku rozjedeme a část peněz půjde na dluh a druhá část do úschovy k advokátovi a následně vyplacena až po výmazu zástavního práva z listu vlastnictví. Vše se zdálo být v pořádku až do dne, kdy nám prodávající sdělila, že dluh neboli zástavní právo smluví převede na svého bývalého manžela aby si dluh splatil on a ona dostala celou kupní cenu z nemovitosti a my tím pádem musíme hypotéku pozastavit. takto už čekáme 2 měsíce a stále se prodávající vymlouvá, že banka převod dluhu zpomaluje. Chci se tedy zeptat, je možnost vůbec převést zástavní právo smluví na bývalého manžela? Všude jsem četla že zástavní právo smluví nelze na nikoho převést. A máme se stěhovat do domu, když nemáme podepsanou kupní smlouvu? Prodávající se již stěhuje z domu a nám chce předat klíče abychom se mohli začít stěhovat. Ale stále nemáme rozjetou hypotéku ani podepsanou kupní smlouvu - stále čekáme na převod dluhu na bývalého manžela.... děkuji Aneta

Odpovědi na dotaz

Re: Zástavní právo smluvní

Dobrý den, nelze převést zástavní právo na osobu, ale pokud má její bývalý manžel jinou nemovitost, může se zástava převést na tuto nemovitost, s tím však samozřejmě musí manžel souhlasit (cítím, že zde bude ten zádrhel). Sežeňte si finančního poradce (nejlépe takového co se specializuje jen na hypotéky) a předejte mu otěže a komunikaci. Podepište kupní smlouvu, kde jsou mimo jiné i sankce za nedodržení termínů, a bez ní nečiňte další kroky. Ve většině případů předávám klíče od nemovitosti až je nový majitel na listu vlastnictví, a dokonce až má prodávající peníze. Případné dřívější nastěhování když už, tak řešte smlouvou o zápůjčce (na rozdíl od nájemní lze nastavit bezúplatně).

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY