Zprostředkovatelská smlouva

Zprostředkovatelská smlouva

06.03.2016

Dobrý den,chci se zeptat,pokud byla zprostředkovatelská smlouva s realitním makleřem podepsana prostřednictvím e-mailu (podepsala jsem a naskenovala), lze považovat tuto smlouvu za platnou? Můžu od ní odstoupit kdykoliv? Děkuji.Spilková.

Odpovědi na dotaz

Re: Zprostředkovatelská smlouva

Smlouvu lze takto uzavřít, ale v nejbližší době by si strany měly předat originální exempláře. V takovém případě se ve smlouvách také uvádí, že jsou platné, i v elektronické verzi zaslané prostřednictvím elektronické pošty ... Podle nového občanského zákoníku by znění Vámi podepsané a takto zaslané mělo být platné. Dnes však RK musí ověřovat totožnost, ukládat kopie osobních dokladů klientů, poučovat je atd. Raději požádejte o radu advokáta, který všechny tato okolnosti může posoudit.

Re: Zprostředkovatelská smlouva

Doporučuji vždy při podepisování závazných dokumentů o úřední ověření podpisů. Zprostředkovatelská smlouva je závazný dokument, kterým se majitel zavazuje, že prodá svoji nemovitost za uvedených podmínek. Příp. odstoupení od smlouvy by mělo být také součástí smluvních ujednání.

Re: Zprostředkovatelská smlouva

Dobrý den, nový občanský zákoník změnil postup uzavírání smluv tak, že k uzavření smlouvy dojde jakmile si smluvní strany dojednají její obsah. Celé je to komlikovanější, ale obecně lze říct, že uzavření smlouvy prostřednictvím e-mailu není důvod pro její neplatnost a smlouvu lze tedy považovat za platnou.

Re: Zprostředkovatelská smlouva

Dobrý den paní Spilková, pokud jste zprostředkovatelskou smlouvu s realitním makléřem podepsala prostřednictvím emailu (naskenováním podpisu) a současně nebyla před podpisem smlouvy poučena o možnosti od smlouvy odstoupit ve 14-ti denní lhůtě v případě podpisu smlouvy mimo provozovnu realitní kanceláře, máte právo od smlouvy odstoupit bez jakékoliv sankce ve lhůtě jednoho roku a 14 dní od podpisu smlouvy. V případě Vašeho zájmu Vám zašlu vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy. Přeji pěkný den.

Re: Zprostředkovatelská smlouva

Dobrý den, pokud originál podpis se smlouvou byl doručen makléři pak je smlouva platná, ale pouze na základě skenu bez ověření, to si nejsem jistá, že by v soudním sporu mělo úspěch. Spíše dotaz na právníka, který potvrdí platnost.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY