zprostředkovatelská smlouva

zprostředkovatelská smlouva

12.01.2018

Dobrý den. Čtu tady diskusi ke smlouvě o zprostředkování prodeje nemovitosti uzavřené na tři roky. My jsme naletěli ještě víc. Smlouvu máme na dobu neurčitou. A panu makléři se ještě navíc povedlo jednoho zájemce o koupi otrávit natolik, že od koupě odstoupil s omluvou nám, že ho to mrzí, ale že s takovým dobytkem jednat nebude. Jsme naštvaní, pokusili jsme se o dohodu o ukončení smlouvy s náhradou nákladů, ale pan makléř s dohodou nesouhlasí. Co dělat v takovém případě?

Odpovědi na dotaz

Re: zprostředkovatelská smlouva

Dobrý den,jestli se neplatu a ve smlouvě je pouze doba neurčitá a není zde stanovena lhůta pro výpověď, můžete smlouvu ukončit okamžitě. Jednoznačný výklad jsem nikde nenašla,ale byl to důvod, proč jsem přešla jáze smluv na dobu nerč.,kde jsem sice měla výpovědní lhůta na smlouvu s urč.termínem. Na školení nám říkal školitel,že nám ji může klient okamžitě vypovědět. Ale raději se poraďte s právníkem. Přeji úspěšný prodej. Andrea Kohoutová

Re: zprostředkovatelská smlouva

Dobrý den. Nejlepší by bylo poradit se s právníkem. Každá smlouva o zprostředkování musí být vypověditelná. Pokud tak není uvedeno ve smlouvě , ať právník ve Vašem zastoupení pošle realitní kanceláři písemně ukončení smlouvy o zprostředkování prodeje nemovitosti. Takto podaná žádost od advokáta jistě bude mít žádaný účinek.

Re: zprostředkovatelská smlouva

Dobrý den. Smlouva na dobu neurčitou má ze zákona výpovědní lhůta v trvání tří měsíců. Nicméně rozhodně bude lepší varianta navštívit advokáta, který vše bez problémů vyřídí za Vás,

Re: zprostředkovatelská smlouva

V každé smlouvě na dobu neurčitou musí být uvedeny podmínky výpovědi. Všechny smlouvy jsou vypověditelné. Pokud to není uvedeno ve smlouvě, pak platí podmínky dle zákona. Není teď možné se k tomu nijak blíže vyjádřit, pokud neznáme podmínky uvedené ve smlouvě. Zajděte za právníkem, on to rozklíčuje jistě k Vaší spokojenosti.

03.02.2018

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY