zprostředkovatelská smlouva - provize

zprostředkovatelská smlouva - provize

23.11.2016

Prosím je možné dostat zpět provizi, kterou nám realitní kancelář odmítá vyplatit. Slibovali že pokud nedostaneme hypotéku rezervační poplatek na dům nám bude vrácen a teď se s vrácením peněz cukají. Máme nějakou šanci?

Odpovědi na dotaz

Re: zprostředkovatelská smlouva - provize

Dobrý den, předpokládám, že jste si tuto věc nechali zapsat do smlouvy o složení blokovacího depozitu. Nicméně, pokud byla uzavřena rezervační smlouva dvojstranná, tedy mezi Vámi a RK, bez účasti majitele, dostanete peníze zpět prakticky kdykoli. Zajděte k advokátovi a bude to mít velmi rychlý spád :-)

Re: zprostředkovatelská smlouva - provize

Dobrý den. Správně by mělo být uvedeno v rezervační smlouvě , za jakých podmínek Vám bude rezervační poplatek vrácen , ústní dohoda se jen těžko dokládá. Doporučuji Vám poslat kanceláři doporučeně dopis s výzvou k navrácení rezervačního poplatku.

Re: zprostředkovatelská smlouva - provize

Dobrý den, rad jak s navrácením rezervační částky tu máte mnoho, ale pokud mohu doporučit, vždy se před koupí nemovitosti vyplatí navštívit banku a nechat si předschválit úvěr. Vyhnete se tím problémům, které zde popisujete, protože budete přesně vědět, jaké částky se držet. Pěkný den

Re: zprostředkovatelská smlouva - provize

Pokud je důvod k odstoupení takový, že jste si to rozmysleli a dům se Vám již nelíbí nebo jste hypotéku nedostali v KB, ale v ČS ji Vám dají, tak s odstoupením asi neuspějete. Pokud je tu však objektivní důvod k odstoupení, pak je dobré postupovat dle předchozích dvou příspěvků. 1. obrátit se písemně na kancelář 2.požádat právníka o pomoc

Re: zprostředkovatelská smlouva - provize

Dobrý den. Prostudujte si Vaši rezervační smlouvu. Nebude-li tam stanoveno, za jakých podmínek se rezervační poplatek vrací, myslím, že těžko uspějete. Druhou možností je navštívit právníka a s ním vše probrat. Jde o to, jestli je smlouva v souladu se zákonem. Např. musí být trojstranná. Není-li tedy podepsána stranou prodávající, nebo zmocněncem za stranu prodávající, je neplatná. V takovém případě by Vám RK rezervační poplatek musela vrátit.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY