Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

19.05.2016

Dobrý den,uzavřela jsem s RK zprostředkovatelskou smlouvu o prodeji bytu, kde jsou chybné údaje. Např.špatné číslo listu vlastnictví a výše provize RK není uvedena. Na dotaz mi bylo řečeno, že si provizi dojednává makléř sám u zájemců. V inzerci je uvedena pouze prodejní cena bez poznámky - bez provize. Nelíbí se mi jednání RK. Je tato smlouva neplatná, pokud jsou uvedeny špatné údaje? Děkuji Šárka

Odpovědi na dotaz

Re: Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den, doporučuji si vyžádat provedení opravy chybně uvedených údajů, nejsme roboti a chyba se může stát vskutku každému ... proč se nedomluvíte přímo s makléřem, ? Jednání realitní kanceláře by mohlo být napraveno v případě, že sdělíte své požadavky Možná došlo k chybě při přepisování...Důležité je posoudit, zda makléř má zájem napravit nedostatky.

Re: Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den, neznám tedy celou tu smlouvu, ale pokud je určena nemovitost chybně, je dle mého neplatná

Re: Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den. Může se stát, že ve smlouvě je „překlep“, který obě strany při podpisu smlouvy přehlédly. V takovém případě lze snadno sjednat nápravu, tj. dodatkem ke smlouvě, nebo úpravou ve všech exemplářích smlouvy s tím, že smluvní strany se musejí u provedené opravy podepsat. Co se týká provize, je pro RK dost rizikové takto postupovat, protože nemá zajištěnou odměnu za svoji práci, a zájemce o koupi neví, jak se říká „do čeho jde“. Možná by bylo i pro Vás výhodnější domluvit s RK takovou cenu, která je na trhu reálná a z této ceny pak odměnu pro RK buď v procentech, nebo pevnou částkou.

Re: Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

Mám zkušenost, že většina nedorozumění se vyřeší, když se strany spolu OTEVŘENĚ domluví. Zprostředkovatelská smlouva obsahuje všechny náležitosti, ale je pouze chybně uvedeno jiné číslo listu vlastnictví? Proč se tedy nedomluvíte přímo s makléřem? Jednání realitní kanceláře by mohlo být napraveno v případě, že sdělíte své požadavky a připomínky. Možná došlo k chybě při přepisování...Důležité je posoudit, zda makléř má zájem napravit nedostatky.

Re: Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den paní Šárko, pro odpovídající odpověď by samozřejmě bylo lepší znát celý text zprostředkovatelské smlouvy. Pokud je uvedeno špatně pouze číslo listu vlastnictví, ale nemovitost (byt) lze jednoznačně určit (dle čísla popisného, číslo orientačního, adresy, čísla bytu), tento chybný údaj asi nebude důvodem neplatnosti celé smlouvy. Obdobně bude platit i pro výši provize, jejíž neuvedení nebude pravděpodobně důvodem neplatnosti smlouvy. Doporučuji dohodnout se s realitní kanceláří na dodatku smlouvy a špatné či chybějící údaje do smlouvy doplnit. S přáním pěkného dne. Martin Kaňok

Re: Zrušení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den chtělo by znát celý text Zprostředkovatelské smlouvy. Nicméně bych trvala na odstranění nedostatků pokud nemáte důvěru a smlouvu jste podepisovali mimo kancelář máte nárok do 14 dnů od podpisu, na odstoupení od smlouvy bez uvedení důvodů.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY