Informace, rady a tipy z realitního trhu

Blog

V této sekci Vám pravidelně přinášíme zajímavé informace, rady, tipy a návody z realitního trhu. Dozvíte se řadu praktických informací, které Vám pomohou lépe prodat či pronajmout nemovitost.

Karegorie | Prodej nemovitosti

Inzerát na prodej nemovitosti musí zaujmout na první přečtení

Inzerát na prodej nemovitosti musí zaujmout na první přečtení

Chcete prodat svoji nemovitost co nejrychleji a za co nejvyšší cenu? I když to může vypadat jednoduše, věřte, že prodat opravdu dobře byt či dům je hotové umění, vyžadující spoustu zkušeností a znalostí. Zkušení makléři mají za sebou celý tým odborníků, kteří přesně vědí, co dělat. Mezi nimi nikdy nechybí copywriter, odborník, který napíše poutavý inzerát, jenž dokáže zaujmout případného zájemce a rozhodně nezapadne mezi ostatní fádní inzeráty.

Zobrazit

Zkušený investor či obchodník dokáže připravit samoprodejce o statisíce

Zkušený investor či obchodník dokáže připravit samoprodejce o statisíce

Každý, kdo prodává nemovitost, chce především utržit co nejvyšší možnou cenu. Z toho důvodu většina majitelů nejprve zvolí metodu samoprodeje a rozhodne se nevyužít služeb makléře či realitní kanceláře. Dnes existují přímo specializované servery typu bez realitky, kde může samoprodejce inzerovat. Vše tak vypadá jednoduše a inzerent často nemovitost rychle a jednoduše prodá. Většinou se ale už nikdy nedozví, že skočil na lep zkušenému obchodníkovi a že nemovitost mohl prodat za podstatně vyšší cenu, kdyby spolupracoval s profesionálním makléřem, který zná trh a triky obchodníků nakupujících nemovitosti.

Zobrazit

Odhalte včas neseriózní realitní makléře

Odhalte včas neseriózní realitní makléře

Většina z nás zná ve svém okolí někoho, kdo je realitním makléřem. Realitních makléřů je v České republice hodně, a proto mezi nimi panuje velká konkurence, kvůli které se někteří z nich uchylují ke lžím a nekalým praktikám. Žádný prodávající nestojí o spolupráci s neseriózním realitním makléřem. Jak ho ale rozpoznat? Třeba díky lžím, které tito makléři používají, když chtějí získat nemovitost do své nabídky. Tyto nekalé praktiky totiž ti dobří a zkušení používat nemusí. Pojďme si nyní ukázat ty nejčastější. 

Zobrazit

Skryté hrozby prodeje bytu bez realitky

Skryté hrozby prodeje bytu bez realitky

Inzerce bytů je v dnešní době jednodušší než kdykoli dříve. K inzerci již nepotřebujete realitního makléře a svou nemovitost si můžete prodávat sami a ušetřit tak za provizi. K motivaci prodávat bez realitky přispívá i negativní pověst realitního trhu a dále fakt, že velké množství realitních makléřů v České republice je nekvalitních. Prodej bytu samostatně bez realitky má však i svá úskalí, které na první pohled nejsou vidět.

Zobrazit

Jak bezpečně vybrat realitního makléře

Jak bezpečně vybrat realitního makléře

Pokud si nemovitost začnete prodávat svépomocí a budete inzerovat na realitních serverech, tak se Vám makléři začnou ozývat sami. Problém je ten, že se Vám budou ozývat nezkušení, začínající a podprůměrní makléři. Zkušení profesionálové nemají zapotřebí nabírat nemovitosti po telefonu. Jak nalézt špičkového makléře?

Zobrazit

4 důvody, proč neprodávat nemovitost s více realitkami a bez exkluzivity

4 důvody, proč neprodávat nemovitost s více realitkami a bez exkluzivity

Často se setkáváme s tím, že majitelé nemovitostí se vůbec nehodlají bavit o exkluzivní smlouvě a chtějí prodávat svou nemovitost s více realitkami. Více realitních kanceláří, větší úspěšnost prodeje. Na první pohled se zdá být tento postup logický. V drtivé většině případů to však neplatí. Podívejme se na danou věc více do hloubky a ukažme si 4 důvody, proč není rozumné trvat na tomto postupu.

 
Zobrazit

99%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím