Cena za pronájem

Cena za pronájem

06.10.2014

Dobrý den, prosím Vás o sdělení, jaké položky si musí pronajímatel bytu odečist od inzerované částky za pronájem bytu, co platí nájemce co pronajímatel?? Elektřina a plyn jsou převedeny na nájemce, Jedná se byt v osobním vlastnictví, nutno zaplatit krom jiného i fond oprav Děkuji M. Vacek

Odpovědi na dotaz

Re: Cena za pronájem

ještě bych doplnil, že svoz komunálního odpadu hradí každý osoba tam, kde má hlášené trvalé bydliště. Jinak to Paní Faktorová a pan Lacek popsali přesně

Re: Cena za pronájem

Vážený pane Vacku, v ČR hradí odměnu makléři většinou nájemník, pro Vás je v takovém případě služba makléře zdarma. Vyberete-li si šikovného makléře ve Vašem okolí, nejen že Vám odpadne zjišťování jak to vlastně chodí, ale makléř Vám dohlédne i na kvalitní právní zajištění a ještě pomůže s výběrem vhodného platícího nájemníka. :-)

Re: Cena za pronájem

Pravda, dle NOZ, mohou chovat domácí mazlíčky a v bytě kouřit..., nicméně záleží na Vás koho u výběru nájemníka upřednostníte. Pokud nechcete nájemníka s pejskem a silného kuřáka u TV vybírejte z těch ostatních. Dále je možné požadovat od nájemníka aby se zvlášť, mimo již dohodnuté poplatky spojené s užíváním bytu, podílel např. na úklidu chodby, koberců v bytě atd., které jsou spojené s "provozem" jeho mazlíčka...

Re: Cena za pronájem

FO si majitel hradí sám, nejste povinen hradit něco co v budoucnu bude sloužit pro jeho účely, to samé platí i o pojištění nemovitosti uzavřené vlastníkem. Platíte pouze výtah, odvoz odpadu, stočné, úklid a osvětlení společných prostor a média jako je voda, plyn elektřina

Re: Cena za pronájem

Dobrý den, celkem bylo řečeno vše, jen ještě přidám malý bonus k nájemním právům a to např. že dle NOZ nesmíte zakázat nájemníkovi chovat domácí mazlíčky, kouřit apod. ne pro Vás populární věci, které byste tam nejraději neviděl.

Re: Cena za pronájem

Dobrý den pane Vacku, právě proto, aby jste nemusel shánět nebo dokonce studovat informace, týkající se pronájmu bytu, doporučuji vám obrátit se na kvalitní realitní kancelář (dle referencí), která vám pomůže vyhledat vhodného nájemníka a která dohlédne a zajistí právní zajištění.

Re: Cena za pronájem

Dobrý den většinou se uvádí čistý nájem a k tomu připsat další poplatky.Určitě bych doporučoval přepsat energie na nájemníka ale to už je o dohodě.

Re: Cena za pronájem

Dobrý den, vždy je to na dohodě, z praxe však svým klientům doporučuji převod energií na nájemce s podmínkou, že v případě pokud dojde k demontáži měřidel má pronajímatel nárok na úhradu škody z kauce. Fond oprav by měl jít za majitelem, ale je to také na dohodě.

Re: Cena za pronájem

Kolegové děkuji za užitečnou informaci i pro mě ohledně fondu oprav :-)

Re: Cena za pronájem

Dobrý den, můžete buďto inzerovat čistý nájem s tím, že například v textu pak dopíšete, že k čistému nájmu je třeba připočíst služby - teplá a studená voda, teplo, FO, společné prostory, úklid, výtah, atd., nebo můžete inzerovat částku hromadnou, tj. čistý nájem + služby.

Re: Cena za pronájem

Dobrý den, nájemníkovi není možné účtovat právě částku do fondu oprav(není vlastníkem ), jinak vše ostatní ano, jelikož se jedná o poplatky související se službami nezbytnými k užívání bytu. Inzerovaná částka je základní nájemné + zvlášť uvedené poplatky(zúčtovatelné zálohy na služby 1x za rok vč. např. i úklidu spol. prostor, výtah, voda, topení,...) Inzerovaná částka, samozřejmě musí být v daném místě konkurenceschpná .

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY