Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

16.04.2021

Dobrý den. Minulý rok jsem koupil RD s 2 zahradami. Nyní prodávám RD a jednu zahradu (se ziskem), jedna zahrada mi zůstává. Kupní cena byla v KS uvedena jako celek. Co je všechno potřebné udělat do března příštího roku pro podání daně z příjmu a jak se bude vypočítávat? Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

Souhlasím s kolegy víše

Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

Dobrý den, nechat si vyhotovit znalecké posudky k datu nabytí, případně dodatkem jako píše kolegyně paní Moravcová (datum na dodatku uvažte sám). Je však možné, že když kupní ceny rozdělíte po dohodě příliš okatě, finanční úřad vás přesto vyzve k předložení posudků. Daníte 15% z rozdílu kupní a prodejní ceny. Je možné si od základu daně odečíst dodatečné náklady s nemovitostmi spjaté, např. provize realitek, fakturu za vyvrtání studny a podobné náklady, které můžete (musíte) prokázat.

Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

Dobrý den. Máte dvě možnosti. 1) podepsat s předchozími majiteli dodatek ke Kupní smlouvě, kde bude přesně rozepsaná cena za jednotlivé nemovitosti, 2) nechat si vyhotovit odhad ceny jednotlivých nemovitostí ke dni koupě. Daň se bude počítat 15 % z rozdílu mezi cenou kupní a prodejní.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím