Darování a prodej bytu

Darování a prodej bytu

24.04.2018

Dobrý den, zvažuji prodat byt, ve kterém bydlím od dětství - mám tam i trvalé bydliště. Celý dům vlastní s.r.o., kde jsou vlastníky i rodiče a užívají byt na základě nájemní smlouvy. Letos se převádí jednotlivé byty do OV, rodiče mi chtějí byt darovat a já bych ho chtěla prodat. Platila bych daň z příjmu? Nebo bych musela čekat 2 nebo 5 let od darování, abych ji neplatila? Případně hraje roli, jestli bych peníze použila na pořízení jiné nemovitosti? Hraje roli, že byt je v současnosti pronajatý podnájemníkovi na základě podnájemní smlouvy?

Odpovědi na dotaz

Re: Darování a prodej bytu

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Darování a prodej bytu

Dobrý den, dle mého názoru je to již složitější záležitost a chce to probrat s daňovým poradcem. Nicméně pokud byt doteď vlastnilo s.r.o. a nyní bude převeden, tak podmínka vlastnění splněna není a daň budete muset platit.

Re: Darování a prodej bytu

Dobrý den, pokud by rodiče byt převedli na Vás a vy byste jej následně prodala, daň z příjmu byste platila. Jde také o to, jakým způsobem se tyto byty převádějí do OV. Jedná se zde o bezúplatný převod? Zde se totiž také dají odečíst náklady od případného základu daně. Daň z příjmu se zde platí z rozdílu ceny k datu převodu do OV a ceny, za kterou byste nemovitost poté prodala/75% směrné hodnoty dané nemovitosti podle toho, co je vyšší. V případě dotazů k podrobnostem mne prosím kontaktujte.

Re: Darování a prodej bytu

Dobrý den. V případě, že finance z prodeje použijete na vyřešení vlastního bydlení, tak nebudete platit daň z příjmu (do 1 roku) - řeší § 4 ods. 1 písm. u) zákona o dani z příjmu, např: http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-prijmu/fyzicke-osoby-poplatnik/ostatni Na podrobnější odpověď potřebuji více informací, které bych konzultoval s daňovým poradcem.

Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím