Darování nemovitosti

Darování nemovitosti

14.01.2016

Tázající mela dve deti. Jedno z nich umrelo a zůstaly po nem 4 dospelé deti. Druhé žije a má jedno dospelé dítě. Tázející darovala nemovitost druhému dítěti a to ji zrovna převedlo na své dítě. Jaké náleží vypořádaní detí po zemřelém? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Darování nemovitosti

Dobrý den, Vaše dotaz doporučuji směřovat na rozhodovací kompetentní státního notářství. Hezký den René Treu

Re: Darování nemovitosti

Dobrý den. Potomci po Vašem prvním, zemřelém, dítěti jsou přímými dědici po svém zemřelém rodiči. Vaše rozhodnutí darovat nemovitost, jíž jste výlučným vlastníkem, svému druhému, žijícímu, dítěti je plně ve Vaší kompetenci, taková nemovitost nemůže být předmětem dědického řízení vedeného v souvislosti s úmrtím Vašeho prvního dítěte.

Re: Darování nemovitosti

Vaše otázka na předpokládaný výsledek dědického řízení patří do rozhodovací kompetence státního notářství, nikoli však do realitní poradny.

Re: Darování nemovitosti

Dobrý den, jestliže došlo k darování tak zřejmě za života majitele. V tomto případě se daň neplatí, jelikož jde o přímého potomka. Následné úmrtí na tento stav nemá vliv.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím