Dohoda o složení depozita

Dohoda o složení depozita

24.07.2016

Dobrý den, v roce 2011 jsme realitní kanceláři složili na účet depozitum 90000,- Kč, za účelem blokování nemovitosti. Bohužel nám nebyla schválena hypotéka v dohodnutém termínu, který byl v dohodě sjednán a realitní kancelář si toto depozitum nárokovala jako smluvní pokutu. Odvolávala se na to, že v dohodě to bylo uvedeno, podepsali jsme že do dohodnutého data bude hypotéka vyřízena a tak se nestalo a má tedy na propadnutí zálohy nárok.Depozitum si tedy ponechali, myslíte si, že je nějaká možnost se domáhat tohoto depozita zpět? Prosím, můžete mi poradit, zda je tomu opravdu tak? Vše se již odehrálo 2.9.2011..můžete mi nějak poradit: Děkuji moc.

Odpovědi na dotaz

Re: Dohoda o složení depozita

Předmětné je již promlčeno, ale doporučuji prokonzultovat u právníka. Hezký den René Treu

Re: Dohoda o složení depozita

Jistě záleží na ujednání v blokační smlouvě. Ale předpokládám, že nárok na propadnutí blokačního poplatku opravdu nastal. Pro jistotu zkontrolujte tuto smlouvu a budete-li mít dojem, že makléř postupoval chybně, vyhledejte pomoc právníka.

Re: Dohoda o složení depozita

Dobrý den, záleží na rezervační smlouvě, jak byla postavená. Standardně tomu tak ovšem je, pokud v rezervační lhůtě nestihnete podepsat smlouvu o smlouvě budoucí či kupní smlouvu, tak propadá rezervační poplatek v plné výši. Pochopitelně každá RK to má jinak nastavené. Toto je pouze standardní postup. Dle mého názoru se však jedná o promlčenou lhůtu a domnívám se, že i v případě řešení s právníkem, by jste měli pouze výdaje s jeho zastupováním. Budu Vám však držet palce s řeším tohoto případu. Hezký den

Re: Dohoda o složení depozita

Dobrý den, určitě bych řešila přes právníka, taky je důležité zda byli prodlužovány termínů, dodatky apd. Proč Vám vyřízení hypotéky trvalo tak dlouho? byl snad problém na nemovitosti?

Re: Dohoda o složení depozita

Dobrý den. Tato otázka je rozhodně určena právníkovi. Proč jste se však nesnažili tuto otázku řešit dříve? Z hlediska lhůt již totiž bude pravděpodobně celá záležitost promlčena a vrácení tedy takřka nedosažitelné. Přeji hodně štěstí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY