Dokumenty k zakoupenému bytu v novostavbě

Dokumenty k zakoupenému bytu v novostavbě

10.11.2020

Dobrý den,

zakoupil jsem byt v novostavbě, bohužel po nastěhování sousedů do bytu nade mnou slyším každý jejich krok, zavření dveří, položení skleničky nebo pád čehokoliv na zem, stejně tak mluvené slovo.

Protože hned nechci vyhazovat desítky tisíc korun za certifikované měření ani rozkopávat hotovou podlahu, chtěl jsem od developera výsledky měření, které dával při kolaudaci, stejně jako složení podlahy, materiály a popřípadě velikosti a umístění dilatačních spár a použitou kročejovou izolaci. To my ale developer odmítl poskytnout, že prý si mám provést vlastní certifikované měření a poté popřípadě podat reklamaci.

Je nějaká cesta, jak se k daným dokumentům dostat? Opravdu nemám právo vědět, co jsem vlastně koupil? Já věřím, že normy byly dodrženy, proto mi přijde zbytečné platit to měření, ale bojím se, že hodnoty jsou hraniční a to zdaleka nezaručuje pohodlné bydlení. Chci ale co nejvíce informací, než začnu řešit dodatečnou akustickou izolaci.

Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Dokumenty k zakoupenému bytu v novostavbě

Dobrý den, trvala bych na předložení dokumentů ze strany Developera. Často pomůže, když vás ve věci zastoupí advokátní kancelář, která výzvu provede za vás. Pokud byste neuspěl, investovala bych do proměření. Zkušenosti majitelů bytů bohužel nepotvrzují, že by izolace, odhlučnění bylo spolehlivým řešením. Zvuk se šíří nejen podlahou, ale i podél stěn. Nejspolehlivější se zdá správné složení podlah a izolace pod podlahovou krytinou. Zvuk Držím palce. And

Re: Dokumenty k zakoupenému bytu v novostavbě

Doporučuji vám obrátit se na právní firmu, která se zabývá řešením tzv. SKRYTÝCH VAD u nemovitostí. Občanský zákon chrání kupujícího až do doby pěti let od převzetí nemovitosti pro případ, že se dodatečně odhalí vada na předmětu koupě, což bude vámi popsaný případ. Právní kancelář posoudí, jaké doklady, posudky a příp. měření bude potřeba doložit k tomu, aby bylo možné skrytou vadu uplatnit a domáhat se odstranění této vady.

Re: Dokumenty k zakoupenému bytu v novostavbě

Dobrý den, požadované dokumentace po developerovi vyžadujte, v případě dalšího odmítání se obraťte na odborníka (advokátní zastoupení), zkonzultujte problém a poté případně vyžadujte tyto podklady právní cestou.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY