dotaz

dotaz

23.05.2017

Dobrý den.Prosím mám dotaz .Vlastním s bratrem ideální 1/2 pozemků a lesa. Ráda bych tuto svou polovinu prodala.Je to možné a musím mít souhlas bratra? A ještě jeden dotaz. Když někdo koupí moji ideální 1/2 z celkové výněry pozemků,tak jak bude vědět,která je ta ideální polovina.? jak se toto řeší.Děkuji moc Nováková

Odpovědi na dotaz

Re: dotaz

Dobrý den, ideální polovinu prodat můžete a to bez souhlasu vašeho bratra (předkupní právo, které bylo dříve automatické u prodeje spoluvlastnického podílu, nyní neplatí, má ale nově znovu platit od 1.1.2018). Jinak ideální polovina (nebo jakýkoliv jiný podíl) v praxi znamená, že teoreticky z každého čtverečního metru máte právě tu polovinu. Jinými slovy nelze určit, která polovina je vaše a která bratrova. Řešením je to, co píše kolega, pomocí geometrického plánu rozdělit na 2 samostatné pozemky.

Re: dotaz

Dobrý den, předkupní právo je zrušeno, můžete tedy prodat ideální polovinu i bez souhlasu spolumajitelů, (ovšem pozor, od 1.1.2018 bude opět platit). K druhému dotazu: ideální polovina nevymezuje která polovina je která, právě z toho důvodu se jedná o "ideální" polovinu. Pokud máte s bratrem dobré vztahy, můžete se s ním dohodnout na férovém rozdělení pozemku a samostatném zápisu... jelikož prodejem své ideální poloviny mohou vzniknout i spory mezi majiteli, zejména pokud ideální polovinu koupí někdo ne investici nebo ke spekulacím.

Re: dotaz

Dobrý den, možné to samozřejmě je, ale bohužel při prodeji či pronájmu je potřeba souhlasu všech účastníků (majitelů). Nejideálnější je to vyřešit rozdělením na 2 parcely - zaměřením a zanesením do KN. Poté by bylo jasné, kterou část je možno prodat vámi. S pozdravem Michal Vašín Realitní makléř Fincentrum Reality

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY