Družstevní byt

Družstevní byt

21.12.2015

Dobrý den, dostala jsem se do tíživé situace a vše jsem chtěla zachránit prodejem nemovitostí dvou domů a převodu práv družstevního bytu, bohužel došlo k tomu, že k bytu jsem svá práva ztratila, syn chce jednat s družstvem o převedení práv na něj s tím, že dluh uhradí, s RK mám smlouvy na dobu neurčitou, chtěla jsem změnu na určito - to pořád prodlužují obávám se, že RK chce získat byt za dluh (32 tis. Kč). Jdu do bankrotu. Tvrdí, že smlouvy zruší, dá se sepsat dodatek, aby RK neměla nárok na byt a ani na provize? O mé situaci byli informováni dopředu a smlouvy byly podepsány u mě doma. Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Družstevní byt

Dobrý den, nemyslím, že jsme schopni Vám tady poradit, když neznáme smlouvy atd. Obecné pravdy tu platit nebudou.Pokud bych měl radit, potřebuji smlouvy vidět

Re: Družstevní byt

Dobrý den. Předpokládám, že si nemůžete dovolit placené odborné služby, zkuste se obrátit na oddlužovací centrum, kde je bezplatná poradna, tel. 800 401 000. Jinak, Vaše informace, bohužel, nestačí ke kvalifikovanému posouzení celkové situace. Správná rozhodnutí a stanovení jednotlivých kroků, které povedou k co nejlepšímu výsledku, lze udělat pouze po prostudování kompletní dokumentace a posouzení Vaší situace, ve které se nacházíte. Jistě to zvládnete.

Re: Družstevní byt

Radit v této konkrétní situaci je obtížně, neboť mi nejsou známy KONKRÉTNÍ podmínky smluv a podmínek realitní kanceláře a okolnosti Vašich problémů. Na Vašem případu je možné demonstrovat situaci, kdy lidé nepromyslí VŠECHNA ŘEŠENÍ předem, tedy dřív než podepíší smlouvy. Prodej nemovitostí vždy vyžaduje důkladnou úvahu dřív než udělíte zprostředkovateli oprávnění k zajištění prodeje. Pokud jste před dvěma týdny podepsala smlouvu s realitní kanceláří a nyní zvažujete osobní bankrot, získala jsem pocit, že smluvní závazek s realitní kanceláří nebyl od Vás dostatečně promyšleným krokem. V podobných případech lze řešit tíživou situaci například PŘÍMÝM ODPRODEJEM nemovitostí, čímž velmi rychle (cca do 48 hodin) získáte cca 75% tržní hodnoty svých nemovitostí a máte možnost rychle vypořádat své finanční závazky. Ráda Vám poradím, pokud budete konkrétnější....

Re: Družstevní byt

Jak píší kolegové, obrátit se na advokáta který se zabývá obchodním právem!!! Ne rozvodového právníka u vás v ulici! Takže v tomto případě věnujte pozornost výběru přinejmenším větší, než v případě realitní kanceláře. Pokud jde o smlouvy na dobu neurčitou, snad obsahují alespoň postup za jakého je lze vypovědět (bohužel ne vždy tomu tak je). Pak se postup výpovědi řídí občanským zákoníkem.

Re: Družstevní byt

Jak píší kolegové, obrátit se na advokáta který se zabývá obchodním právem!!! Ne rozvodového právníka u vás v ulici! Takže v tomto případě věnujte pozornost výběru přinejmenším větší, než v případě realitní kanceláře. Pokud jde o smlouvy na dobu neurčitou, snad obsahují alespoň postup za jakého je lze vypovědět (bohužel ne vždy tomu tak je). Pak se postup výpovědi řídí občanským zákoníkem.

Re: Družstevní byt

Dobrý den, složité poradit. Obecně platí, že vše se dá nějak vypovědět. Je potřeba vidět smlouvy. I činnost RK má být nějak podložena a pokud nekoná... Další možnost je 14 dní na ukončení smlouvy a to až rok zpětně pokud Vím nedodali písemné upozornění na tuto možnost. Pak můžete v klidu pořešit exekuční řízení.

Re: Družstevní byt

Dobrý den, bez konkrétních podmínek smlouvy Vám nemůžeme pomoci. Je důležité znát všechny body smlouvy. Prioritou zprostředkovatele je většinou prodej nemovitosti, nikoliv výkup (pokud se na něj nezaměřují). Pokud Vám však zprostředkoval není schopen vyhovět či vysvětlit proč ponechat dobu neurčitou, zvažoval bych prodej prostřednictvím jiného zprostředkovatele. Pokud jste však ztratila práva k dané nemovitosti, smlouva by měla zaniknout bez sankce (ale opět záleží na podmínkách a typu smlouvy). Hezký den i svátky Tomáš Březina

Re: Družstevní byt

Dobrý den, toto je spíš na kvalitního právníka, který řádně prostuduje vše co jste kde podepsala pokud máte zprostředkovatelské smlouvy podepsané mimo kancelář a nepodepsala jste žádný dodatek o podpisu mimo kancelář máte právo do 14 dní odstoupit od podpisu smlouvy bez udání důvodů.

Re: Družstevní byt

Dobrý den, velmi Vás chápu. Každého z nás může v životě potkat velmi tíživá situace. K Vašemu dotazu pokud jste ztratila práva k družstevnímu bytu a proběhl soud nelze jednat o jejím převodu. Zůstalo Vám pouze nájemní smlouva. Členem družstva se můžete stát znovu, v druhé vlně převodu do OV za kupní cenu, kterou stanoví soudní znalec. RK vzniká nárok na provizi, pokud byla příležitost nebo možnost uzavřít s třetí osobou Smlouvu o převodu, příp. Smlouvu o budoucí smlouvě o převodu nebo Rezervační smlouvu na převod družstevního podílu v bytovém družstvu, k němuž náleží právo na uzavření nájemní smlouvy k nemovitosti. Možnost znamená záznam o prohlídce s patřičným kupujícím. Smlouvu z RK můžete vypovědět ve lhůtě 30 dnů bez udání důvodů nebo změnit dodatkem. Pokud byla smlouva podepsána doma a nebyla jste poučena o právu odstoupení od smlouvy v souladu s § 1820 odst. 1 písm. f), může od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne počátku běhu lhůty pro odstoupení podle odstavce 1. Jestliže však byla písemně poučena o právu odstoupit od smlouvy v této lhůtě, běží čtrnáctidenní lhůta pro odstoupení ode dne, kdy jste poučení obdržela

Re: Družstevní byt

Dobrý den, toto je specifická a složitá situace, která vyžaduje kontaktování advokáta. Ano, stojí to peníze, víc než dotaz na internetu, ale pomůže Vám to v řešení složité situace. Čím dřív se na něj obrátíte, tím lépe pro Vás.

Re: Družstevní byt

Vzhledem k tomu, že tady nejde jen vztahy a smlouvy s realitní kanceláří, ale o Vaši finanční situaci a její řešení, obrátila bych se , být Vámi, na právníka, neboť situace asi bude složitější, než aby Vám dobře poradil realitní makléř.

27.12.2015

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY