Exekuce nemovitosti

Exekuce nemovitosti

25.08.2013

Hrozí mi exekuce na mou nemovitost. Nechci však o ni přijít, co mám dělat? Předem mnohokrát děkuji, Barbora Vlková.

Odpovědi na dotaz

Re: Exekuce nemovitosti

Zavolejte exekutorovi a domluvte se na postupu. Že chcete nemovitost prodat, jinak to dopadne exekučním prodejem. Hezký den René Treu

Re: Exekuce nemovitosti

Exekuci odvrátit uhrazením dlužné částky, případně nemovitost prodat za tržní cenu a dlužnou částku uhradit z prodeje. Hezký den René Treu

Re: Exekuce nemovitosti

Dobrý den, po mé zkušenosti je nejdůležitější komunikaces institucemi, kterým dlužíte a pokud již nastane situace, že exekuci podají i zde komunikovat s exekutorem. I pro něj je mnohem méně pracné pokud dluh zapaltíte nebo si domluvíte splátkový kalendář. Nejhorší je, jak já říkám pštrosí efekt. Dělat, že se nic neděje. To je cesta do pekel. Dluhy nezmizí a exekutor přistoupí k dražbě a vše se mnohonásobně prodraží. Pokud je Vaším jediným řešení prodej nemovitosti, tak s ním neotálejte a neprodleně jednejte a o tomto kroku informujte věřitele a zašlete mu i kontakt na Vašeho makléře, aby spolu mohli ladit jednotlivé kroky. Nebojte a jednejte a jistě vše dobře dopadne.

Re: Exekuce nemovitosti

Dobrý den, nejsem si jist, že Vám je kdokoli tady schopen poradit bez znalosti konkrétní situace. Oslovte zkušeného člověka, seznamte ho se situací a poté se dá navrhovat řešení

Re: Exekuce nemovitosti

Pokud o nemovitost nechcete přijít, tak zaplatit dlužnou částku. Pokud to nelze, tak jednat s bankou a prodat to co nejrychleji. Vyhněte se dražbě a prodejte třeba pod běžnou cenou. Dražba je to poslední řešení.

Re: Exekuce nemovitosti

Stručně řečeno: jednejte okamžitě s bankou, která vám půjčku poskytla!!! I z malé částky může rychle vyrůst několikanásobná položka. Někdy stačí nezaplacená pokuta za dopravní přestupek nebo nesplacená splátka úvěru v bance nebo u jiných věřitelů. Na předžalobní výzvu reaguje jen minimum lidí. Většina dlužníků se nachází ve stavu neschopnosti cokoli řešit, dopisy s rozsudky házejí do koše…… Panika nastává až v momentě, kdy soud skutečně zahájí exekuci. Většina dlužníků si neuvědomuje…, že pokud s pracovníkem exekutorského úřadu uzavře dohodu o zaplacení, je sjednaný splátkový kalendář už definitivní. V případě, že dlužník dohodu nedodrží, automatický systém hlídání plateb toto oznámí příslušným pracovníkům, kteří zajistí odvoz movitých věcí do exekučního skladu, příp. prodej nemovitosti. Pokud by dlužníci dokázali jednat včas, ušetřili by si výdaje za advokáta věřitele, soudní poplatky a další výdaje i stres….. Pamatujte, že dlužníci v exekuci již nemají možnost se svým dluhem cokoli dělat, jsou jim zablokované účty, odstaveny příjmy, zastaveny nemovitosti, takže nemají již prostředky a tím i šanci, aby se mohli jakkoli k situaci postavit. Do jejich exekuce jsou vtaženi lidé, kteří si jí sami ani nezavinili, třeba rodiče, další příbuzní či přátelé a známí. Nabízím řešení spočívající v oddlužení, osobní jednání s exekutory a zajištění návrhů řešení, pokud však dluh nepřesáhne 50% aktuální hodnoty zástavy.

Re: Exekuce nemovitosti

Dobrý den, co nejdříve uhradit dlužnou částku i ve snížených splátkách. Jiná možnost není - Pak už jen dražba.

Re: Exekuce nemovitosti

Jednoznačně exekuci odvrátit uhrazením dlužné částky, případně nemovitost prodat za tržní cenu.

Re: Exekuce nemovitosti

Pokud se dá exekuce vyplatit, tak se snažím s klienty vše dát do pořádku, ale pokud je větší počet zatížení na nemovitosti předám kontakt na společnost, která umožňuje i platby exekucí a klientům v této těžké situaci pomůže.

Re: Exekuce nemovitosti

To nejdůležitější je komunikace! Zavolejte věřiteli, exekutorovi, právníkovi, prostě všem co jsou s tím spojeni a domluvte se na postupu. Že chcete nemovitost prodat a z toho zaplatíte. Nejhorší co můžete udělat je to neřešit. Pak to dopadne nařízením prodeje.

Re: Exekuce nemovitosti

Dobrý den, na toto není jednoznačná odpověď, je potřeba případ detailněji prostudovat. Každopádně znamená to, že by jste měla jednat co nejrychleji, neboť náklady exekuce (odměna exekutora, právní zastoupení, sankční úroky atp.) jsou vysoké a nechat věc plavat se nevyplácí. Daniel Kotula

Re: Exekuce nemovitosti

Požádat RK o zprostředkování prodeje nemovitosti s urgentním prodejem tzn.cca 10-20% pod tržní cenu a urychli prodej,samozřejmě objektivně informovat o výši pohledávek atd.,existují firmy,které i nemovitost vyčistí cca 50-70% tržní ceny,uhradí pohledávky po převodu nemovitosti na sebe poté prodají nemovitost "čistou" za tržní cenu.

Re: Exekuce nemovitosti

Doporučila bych co nejrychleji začít jednat s věřiteli. Pokud však výše závazků převyšuje Vaše finanční možnosti,je lepší prodat nemovitost včas a nečekat na vyhlášení nucené dražby.

04.11.2013

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY