Ideální polovina nemovistosti - výpočet plochy bytů

Ideální polovina nemovistosti - výpočet plochy bytů

08.07.2019

Dobrý den,

jsem vlastník ideální poloviny nemovitosti. S druhým vlastníkem se nemůžeme dohodnout na výpočtu obytných ploch a příslušenství. Jednáme o prohlášení vlastníka na 2 byty. Spočítali jsme vnitřní plochu, co kdo užívá. Někdo říká, že máme plochu počítat i s obvodovými zdmi. Soused ted zase přišel s tím, že schody se nepočítají.

Ráda bych věděla, jak se počítá plocha, jestli mně můžete poradit. Soused užívá o 34 m2 větší plochu, ráda bych zůstala majitelkou id.poloviny, ale myslím si, že by druhý majitel se měl se mnou rovnat z nadužívání. Druhý problém je s garáži, druhý majitel má o 7 m2 větší, chce provést rozdělení geometr. zaměřením na majitele bez vyrovnání.

A třetí problém je, že jsem byt mnou užívaný, pronajala. Soused nic nenamítal, byt byl 9 let prázdný, bohužel jsem si nedala podepsat smlouvu z neznalosti a teď soused mě říká, že si to nechává v záloze, má skutečně pravdu, že chce půlku nájemného? Sám podnikal 20let v domě a na společném pozemku, také bez mého souhlasu.

Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina nemovistosti - výpočet plochy bytů

Dobrý den, počítají se užívané plochy + společné části domu a pozemku. Nikdy nebude při dělení (garáže) vše na chlup stejné. V tomto by měl být použit selský rozum. jakékoli tahanice pro 3,5 m2 Vám rozhodně na klidu žití nepřidají. Co se týče pronajímání a podnikání, toto spadá do dotazů pro advokáta.

Re: Ideální polovina nemovistosti - výpočet plochy bytů

Dobrý den, polovinu nájmu požadovat může, ale stejně tak byste vy mohla požadovat nájem z ideální poloviny jím obývaného bytu. U garáže taktéž.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY