Ideální polovina nemovitosti - vhodnost termínu

Ideální polovina nemovitosti - vhodnost termínu

02.09.2015

Dobrý den, vlastním polovinu dvojdomku, každá polovina má svého vlastníka, katastrální i popisné číslo. Poloviny sousedí jednou vnitřní zdí a nejsou přesně vymezeny v některých částech např. střecha. Domnívám se, že se jedná o dva nezávislé domy jako např. řadová výstavba a pojem jako např. ideální polovina není na místě? Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina nemovitosti - vhodnost termínu

Dobrý den. Jedná-li se o dvojdomek, pak by to takto mělo být uvedené i v kolaudačním rozhodnutí. Jsou–li obě části domu zcela samostatné, autonomní, třeba se jedná o nový stav po rekonstrukci, pak by neměl být problém požádat i o případnou rekolaudaci, na jejímž základě by bylo možné každou polovinu domu zapsat jako samostatnou nemovitost, tj. na dvou různých listech vlastnictví. V jiném případě byste to museli řešit prohlášením vlastníka a zapsáním bytových jednotek a podílu na společných částech domu u příslušného katastru nemovitostí.

Re: Ideální polovina nemovitosti - vhodnost termínu

Pokud, jak uvádíte jde o DVA vchody a DVĚ ČÍSLA POPISNÁ, pak dle mého názoru jsou v katastru zapsaná a vymezená samostatně. Jak je v kolaudačním rozhodnutí objekt zapsán bude rozhodující i pro katastr nemovitostí. Doporučuji dotazem na stavebním úřadu v místě zjistit, jak byla nemovitost určena při stavebním řízení a podle původní dokumentace.

Re: Ideální polovina nemovitosti - vhodnost termínu

Dobrý den, pokud nejsou vyznačeny v katastru nemovitosti čísla bytových jednotek, jedná se opravdu o označení ideální polovina. Toto lze změnit zaměřením geodingu a rozdělením na dvě bytové jednotky. Potom by se jednalo o novou jednotku, které by bylo přiděleno nové číslo popisné.

Re: Ideální polovina nemovitosti - vhodnost termínu

Dobrý den, máte pravdu ideální polovina není na místě jedná se o řadový dům v bloku. Tyto domy mají své parcelní čísla pozemků, čp. a jsou vedeny samostatně.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY