Ideální polovina nemovitosti - výkupní cena

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina nemovitosti - výkupní cena

Při prodeji spoluvlastnického podílu rozhoduje řada faktorů. V každém případě je nevýhodné prodávat podíl, u něhož není zřetelné jakou část nemovitosti mohou spoluvlastníci využívat. Pokud neexistuje (písemná) dohoda mezi nimi o užívání společných prostor (např. zahrady, garáže atd.) je nabídka prodeje obvykle s malou odezvou zájemců.

Spoluvlastnický podíl může snížit tržní hodnotu při prodeji až o 70 % ve srovnání s tržní cenou obvyklou za celou nemovitost. Rozhodující při posuzování tržní hodnoty je to, co kupující skutečně získá (např. v rodinném domě bude mít možnost užívat samostatnou bytovou jednotku nebo získá jen podíl na nemovitosti, kterou užívá druhý spolumajitel).

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím