koupě ideální 1/2 nemovitosti

koupě ideální 1/2 nemovitosti

29.03.2016

Dobrý den, zažádal jsem si v bance o účelovou hypotéku na bydlení za účelem koupě ideální 1/2 domu. Jako zástavu mám byt. Několik dní po podání žádosti mi z banky oznámili že koupi nelze účelovou hypotékou realizovat pokud nedojde ke zrušení spoluvlastnictví. Zajímá mě jestli na tento problém narazím i u jiných bank či je to výjimka? Děkuji za odpověď. B.

Odpovědi na dotaz

Re: koupě ideální 1/2 nemovitosti

Dobrý den, Jako zástavu používáte jiný byt, nebo byt v domě, kde budete vlastnit ideální polovinu? Pokud jiný byt, tak by jiné banky neměli mít problém. (Za předpokladu, že byt poskytuje dostatečné krytí a není zastaven již jinou hypotékou.) Pokud jde o byt v domě, kde kupujete ideální polovinu, tak hypotéku určitě nedostanete.

Re: koupě ideální 1/2 nemovitosti

Na pořízení ideální poloviny domu můžete získat úvěr OVŠEM za předpokladu, že získáte SOUHLAS spolumajitelů té druhé poloviny. Banky mají odlišná interní pravidla, je třeba vyzvat několik bank, aby vám předložili své nabídky - to pro vás zajistí zkušený HYPOTEČNÍ MAKLÉŘ.

Re: koupě ideální 1/2 nemovitosti

Dobrý den, vyberte si jinou banku a nebo jiného poradce standardně to lze zvláště když ručíte ještě další nemovitostí.

Re: koupě ideální 1/2 nemovitosti

Dobrý den. Myslím, že každá banka bude reagovat stejně. Jedná se totiž o to, že v případě nesplácení úvěru by banka jen velice těžko prodávala právě ideální polovinu této zastavené nemovitosti. Takže řešení: 1. zrušení spoluvlastnictví, jak navrhuje banka, 2.je-li to možné, tak rozdělení nemovitosti na konkrétní dvě samostatné části prohlášením vlastníka a zapsáním dvou samostatných částí na katastru, 3. ručení jinou nemovitostí.

Re: koupě ideální 1/2 nemovitosti

Dobrý den, záleží na metodice konkrétní banky. V tomto případě doporučuji se neobracet přímo na konkrétní banky, ale využít služeb hypotéčních poradců, kteří mohou předem nezávazně prověřit, jak byste uspěl s financováním u všech bank, které nabízí hypotéční úvěry, a až poté se obrátit na vybranou konkrétní banku. Tím, že budete obcházet banky přímo, se bohužel dostanete do situace, kdy každá další banka uvidí již předešlou zamítnutou žádost o hypotéční úvěr a pravděpodobně jí pak také zamítne.

31.03.2016

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY