Koupě nemovitosti - přístavek neuveden v KN

Koupě nemovitosti - přístavek neuveden v KN

26.06.2018

Dobrý den, chci koupit nemovitost, které nemá v katastru nemovitostí zapsán přístavek. Potřeboval bych poradit, jaké mám možnosti tuto situaci řešit. Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Koupě nemovitosti - přístavek neuveden v KN

Dobrý den, nebudu hned malovat čerta na zeď, že by se to muselo zbourat. Je nutno stavbu nechat zakreslit, zaměřit a s těmito věcmi vložit do KN. Zkušený makléř Vám s tím v lokalitě poradí. U starších domů na vesnicích, je to celkem běžné

Re: Koupě nemovitosti - přístavek neuveden v KN

Získejte k přístavku všechnu dostupnou dokumentaci (projekt, povolení, ohláška). Pokud žádná není, zajděte na příslušný stavební úřad, zda-li "by na tomto místě mohl stát přístavek", následně se dozvíte, jestli úřad přístavek eviduje nebo ne. Pokud ne, a nechcete stávajícího majitele "naprášit", že tam má černou stavbu, zeptejte se v tom duchu "Co bych musel udělat, abych zde podobný přístavek mohl postavit". Pokud to rovnou zamítnou, nemovitost je v tomto smyslu zatížená a hrozí že stavební úřad vydá rozkaz o odstranění stavby. Pokud to bude možné, postupujte podle pokynů stavebního úřadu a může se Vám i podařit věc dodatečně ohlásit a i zapsat na katastr.

Re: Koupě nemovitosti - přístavek neuveden v KN

Dobrý den, na stavebním úřadě se dohodnout na postupu, co bude potřeba. Většinou se objedná geodet na zakreslení nového geometrického plánu, dále se objedná pasport stavby, pak se dokumenty dají na stavební úřad, z úřadu přijde kontrola osobně, stavební úřad vydá potvrzení, že stavba souhlasí s dokumenty, nový geometrický plán spolu s potvrzením ze stavebního úřadu se vloží do katastru nemovitostí.

Re: Koupě nemovitosti - přístavek neuveden v KN

Dobrý den, jsou dvě možnosti. Pokud se jedná o starý přístavek, který byl postaven bez povolení a je v současné době chátrající - zbourejte ho (je potřeba vyjádření Stavebního úřadu). Tím stavba zanikne i fyzicky. Pokud je však stavba nová (tedy postavená na černo, nebo se zkrátka zápis neuskutečnil) je potřeba nechat stavbu dodatečně doplnit do Katastru nemovitostí. S tím je spojená potřebná dokumentace, o které se zmiňují kolegové níže. Pokud budete nemovitost nabývat skrze hypoteční úvěr, nezaměřená stavba je problém. Odhadce bude chtít, aby jste stavbu buď zaměřil, nebo nechal zbourat. Bez toho HÚ od banky nedostanete. Ať se daří.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY