Koupě poloviny zbořeniště v exekuci

Koupě poloviny zbořeniště v exekuci

02.10.2017

Dobrý den,mám zájem o koupi 1/2 statku.Jsou tam dva majitelé(bratři) a kazdý má 1/2.Na jednoho znich je již nařízena exekuce.V případě,že bych aukci vyhrál,jak probíhá rozdělení pozemku.Nyní jsem se dozvěděl,že i na druhého bratra je zahájena exekuce.Je náká možnost zjistit jaké jsou ty exekuce a zda je možnost to nákym způsobem zkorygovat a koupit oba podíly.Ještě tam je vedeno věcné břemeno užívání.Zda exekucí končí či nikoliv.Osoba co tam má to věcný břemeno užívání,tam nebydlí.Nevim zda je srozumitelně napsané,ale zasvěcení snad budou trochu rozumět.Předem děkuji za jakékoliv rady,či tipy.

Odpovědi na dotaz

Re: Koupě poloviny zbořeniště v exekuci

Dobrý den, břemeno nekončí. V budoucnu se má obnovit předkupní právo, v takovém případě by neměl být problém odkoupit zbytek. Zjistit výši exekuce většinou není problém, ale zjistit všechny závazky prodávajícího být problém může. Pokud na koupi nespěcháte doporučuji počkat na dražbu a koupit to rovněž v dražbě. Tam nehrozí další závazky. Ale pořád je tu to břemeno - na to pozor.

Re: Koupě poloviny zbořeniště v exekuci

Dobrý den,jak bylo psáno dražbou či aukcí břemeno nezaniká,takže abyste pak neměl komplikace s tímto člověkem nebo v případě hypotečního úvěru na případnou stavbu. Určitě řešit jako první. Druhý podíl je možné domluvit s exekutorem. Je možné u něho po dohodě s dlužníkem dluh vyplatit na základě smluvních dokumentů a podíl koupit na přímo či počkat na dražbu.Důležité je zjistit si další závazky dlužníka,aby vám tam nepopadali v průběhu jednání o jedné či druhé koupi. Pokud by dlužník spolupracovat,tak mu je sdělí místně příslušný soud a také je většina vidět v placeném náhledu do exekucí. Mohl by mít právník či makléř. Já jen např, mám placený. Pak zvážit výhodnost koupě. Držím palce!!!Andrea Kohoutová

Re: Koupě poloviny zbořeniště v exekuci

Pořízení nemovitosti zatížené exekucí bývá rizikové. Zdánlivě výhodná koupě se nakonec prodraží. Stává to, že v průběhu jednání o vypořádání exekuce se objeví ještě další a další pohledávky a tím se zvyšuje kupní cena, resp. cena za kterou nemovitost nakonec pořídíte. Rozhodně se do takové akce nepouštějte bez důkladné konzultace s odborníkem a bez předchozího ujednání s exekutorem. Nejsnadnější by bylo počkat až bude vyhlášena DRAŽBA a v dražbě koupit podíl, o který máte zájem. Co se však týká věcného břemene užívání nemovitosti, je potřeba ověřit u osoby, pro níž bylo věcné břemeno zapsáno, zda na něm trvá a za jakých okolností jej hodlá zrušit. Pouze ten, v jehož prospěch bylo zřízeno může provést změnu!

Re: Koupě poloviny zbořeniště v exekuci

Dobrý den. Věcné břemeno exekucí nezanikne. Je třeba se dohodnout s osobou pro kterou je zřízeno. Určitě je možno počkat na dražbu, ale tam nemusíte být jen jeden zájemce. Pokud budou oba majitelé ochotni prodat, kontaktujte exekutory (zjistíte na LV). S exekutory se domluvte na vašem záměru, a dluhy vyplaťte. Jen si zjistěte výši exekucí, aby nebyla nemovitost předlužena a nebylo by to finačně špatně. Podobné věci řeším často, je to složité a případ od případu různé. Doporučuji si vzít někoho na pomoc kdo s tím má zkušenosti. Marek Izera

Re: Koupě poloviny zbořeniště v exekuci

Dobrý den, ještě doplním kolegu ohledně věcného břemene - pokud oprávněná osoba ještě žije, tak dojde ke zrušení vkladem smlouvy o zrušení věcného břemene. Určitě by nebylo od věci tuto osobu zkontaktovat a zjistit, zda je ochotná věcné břemeno zrušit. Jinak, pozemek lze rozdělit vypořádáním podílového spoluvlastnictví a geometrickým plánem. Když si necháte vytisknout aktuální LV, budou tam uvedeni exekutoři - ty přímo oslovte a zkuste se s nimi domluvit na výši a možnost odkoupení.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY