Kterou realitní kancelář vybrat?

Kterou realitní kancelář vybrat?

02.02.2015

Dobrý večer, potřeboval bych poradit ohledně plánované koupi rodinného domu. Jde o to že majitel má sepsanou exkluzivní smlouvu s RK "A" ale po několika měsících došlo kvůli exekuci a zabavení nemovitosti převod vlastnictví na úvěrovou společnost (věřitele), který je momentálně uveden v katastru jako vlastník. Tuto nemovitost v současnosti nabízí i další RK "B". Ani jedna z těchto RK nemá sepsanou exkluzivní smlouvu o prodeji s novým majitelem Váhám tedy kterou realitní kancelář mám zvolit. Mnohokrát děkuji za jakoukoliv radu.

Odpovědi na dotaz

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Dobrý den, rozhodně bych se nepokoušel situaci řešit sám. Kontaktování kvalitního makléře a za jeho pomoci bych kontaktoval úvěrovou společnost.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Dobrý den. Jak již bylo řečeno, exekutor spolupracuje při prodeji nemovitosti s RK, se kterou by měl mít sepsanou smlouvu o zprostředkování prodeje. Doporučuji Vám kontaktovat v první řadě přímo exekutora (telefonicky, písemně) a ověřit si, která RK je oprávněna prodej nemovitosti zprostředkovat. Pokud se sám v této problematice neorientujete, pak Vám doporučuji vyhledat odbornou pomoc, tzv. asistované poradenství při koupi/prodeji nemovitosti. Je třeba prověřit všechny dokumenty a podmínky prodeje, aby Váš nákup dobře dopadl, je lépe se svěřit do rukou odborníků.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Nákup nemovitosti, která je nebo byla zatížena exekucí, jsou na ni uvaleny zástavní práva nebo je ve vlastnictví úvěrové společnosti, vyžaduje při transakci zvýšenou opatrnost. Rozhodně doporučuji nechat si důkladně prověřit všechny okolnosti a skutečnosti. Nákup, který se může jevit výhodně, skrývá řadu rizik. Spolupráce se zkušeným realitním makléřem a současně se specializovaným právníkem je v takovém případě nezbytností. Odměna, kterou za zastupování svých zájmů jako kupující zaplatíte realitní kanceláři se vám určitě vyplatí.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Ideální postup vám již doporučili kolegové, kontaktovat přímo úvěrovou společnost ale všechny informace si nechat dobře prověřit nejlépe zkušeným makléřem, pokud takového znáte, nebo si prověříte na něj reference. Zaplatíte mu stejnou provizi, jakou byste zaplatil realitkám, kterým majitel nedůvěřuje natolik, aby jim dal exkluzivitu v prodeji. Proč makléřem a ne advokátem? Někdy je makléř díky své specializaci vhodnější, než advokát který řeši rozvody, a mimochodem někdy také smlouvy o převodu nemovitostí. Rozhodně nebude advokát ochoten detailně prověřovat nemovitost, neporadí vám ani případně s technickým stavem domu, reálnou tržní cenou a celým převodem nemovitosti.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Dobrý den, záleží na Vás - jestli máte tolik zkušeností s obchodem a realitami, můžete kontakovat společost, která je vlastníkem nemovitosti, ale můžete se potýkat s těžkostmi. Pokud nemáte žádné zkušenosti, vyberte si jednu z realitních kanceláří, která nemovitost nabízí a vyjednávejte o prodeji. Ať je tam výhradní nebo nevýhradní smlouva, bez vlastníka nemovitost nekoupíte a to že se během prodeje změní skutečnosti, se může stát. Jen je potřeba znát všechny okolnosti, které jsou s prodejem spojené, aby Vám něco nebylo zamlčeno. Hodně štěstí

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

V tom případě bych zřejmě oslovil přímo společnost vůči které má majitel závazek, nebo na kterou přešli vlastnická práva. Obávám se že to tak jednoduché nebude i kdyby to nabízelo x kanceláří. Nový majitel, tedy majitel uvedený na katastru nemá nic společného s plněním původního vlastníka.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Zřejmě se jedná o mezi věřiteli populární instrument, který se nazývá "Zajišťovací převod", jediná varianta, jak toto řešit, je skutečně spojit se přímo s věřitelem.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Doporučila bych kontaktovat kvalitního makléře, který Vás bude v obchodě zastupovat a následně dohlížet na celou situaci. Pokud je dům takovým to způsobem zatížen nejedná se o jednoduchou transakci a je třeba určitě potřeba vše právně ošetřit,aby jste nepřišel o peníze a bydlel. Určitě bych se do takové koupi bez pomoci nepouštěla bylo by to, jako by jste se obhajoval před soudem bez právníka.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Porovnejte si všechny informace od obou RK, pak zkuste kontaktovat úvěrovou společnost přímo, podívejte se na aktuální LV dané nemovitosti, ať vidíte všechny možné problémy. Nakonec můžete i zajít se podívat na nemovitost, pohovořit s lidmi, pokud tam někdo bydlí,(kdy se stěhují,zda ví o prodeji), podívat se na okolí, sousedy a budete vědět, zda to stojí za další časovou investici.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Oslovila bych zkušeného realitního makléře, který má s tímto zkušenosti a při koupi Vás bude zastupovat.

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Dobrý den, doporučovala by jsem nekontaktovat ani jednu z rk které dům nabízejí, ale obrátila se přímo právě na dotyčnou úvěrovou společnost - vlastníka nemovitosti a zároveň poté jakýkoliv další krok učinila pouze za asistence právníka. Není jisté, zda nabízející rk mají vůbec nějakou domluvu/svolení k veřejné inzerci....

Re: Kterou realitní kancelář vybrat?

Exekutor má většinou dohodu o prodeji s nějakou svou oblíbenou RK. Není to ale záruka, že budou oba stát plně na vaši straně, protože v zájmu exekutora je prodat nemovitost za každou cenu a v zájmu dané RK je, aby od exekutora dostali i další zakázku. Smlouvy proto mohou být pro vás výrazně nevýhodné. Zde bych více než v jiných případech hledala někoho, kdo se ve věci opravdu orientuje, protože se taky může stát, že budete mít dům, ale bydlet v něm nikdy nebudete. Chtějte vidět všechny smlouvy, které exekutor sepsal s věřiteli i s původním majitelem. Pozor ten, kdo vám s tím bude pomáhat, musí perfektně ovládat tuto problematiku!

24.03.2015

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY