Kupní smlouva - podpis

Kupní smlouva - podpis

08.07.2014

Dobrý den, mohu podepsat KS s majitelem, i když jsem podepsala s RK rezervační smlouvu, která je již neplatná? Ve smlouvě mám uvedeno, že nesmím rok s majitelem nemovitosti nic podepisovat. Jak se tomu vyvarovat? Děkuji za odpověď

Odpovědi na dotaz

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, rozumím tomu dobře, že jste si chtěla koupit nemovitost ke které jste měla podepsanou rezervační smlouvu a ta je již neplatná a teď chcete tu samou nemovitost koupit přímo od majitele? Pokud ano, a realitní kancelář u které jste tuto rezervační smlouvu podepsala má ve smlouvě toto ujednání, tak doporučuji dohodu s RK popřípadě požádat jiného zkušeného makléře o zastupování v tomto konkrétním případě. Jsem Vám k dispozici

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, předpokládám, že Vám zřejmě rezervační depozitum propadlo jako smluvní pokuta atd. Abychom mohli lépe poradit, chtělo by to vidět smlouvy jako celek. Takto je to opravdu střílení od boku

Re: Kupní smlouva - podpis

Obvykle realitní kanceláře podepisuji nějaké obecné dohody o zprostředkování prohlídky nemovitosti kde je obvykle tato klauze. Nicméně ze všeho jde utéct a ani realitní kanceláře nejsou všemocné. Řešil jsem dva podobné případy k úspěchu klienta nikoliv realitní kanceláře.

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, jak píši kolegové, je třeba hlavně vidět smlouvy, které jste podepsala, tzn. rezervační smlouvu, případně protokol o prohlídce nemovitosti a také navazující zprostředkovatelskou smlouvu, bez toho by mohla být každá rada spíše uškozením než pomocí.

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den,záleží od toho jak je sepsaná smlouva.Jen se my zdá víc než neetické proč to děláte.Ta RK Vám sehnala klienta,vynaložila nějaké úsilí a věnovala tomu čas...Tak ruku na srdce zdá se Vám to fér????

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, důležité je z jaké důvodu je rezervační smlouva neplatná. Pokud RK porušila své závazky nebo prodávající, tak by mělo být rešeno i vyrovnání mezi stranami. Dále pakliže jste byla klientem RK a ta Vás na danou nem. přivedla jste jejím klientem. Záleží také co má prodávající uvedeno ve zprostředkovatelské smlouvě, pokud má RK takz. dobu hájení na své klienty má na provizi nárok v plné výši + může chtít vyžadovat smluvní pokutu za nedodržení podmínek. Navrhuji prostudovat uzavřené smlouvy s právníkem.

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den. Jak píši kolegové, tak pokud Vás rk něčím takzvaně nepodvedla, nebo neporučila etický kodex, měla by jste jednat dále s ní. Ale neznám případ do detailu a nevím, kde se stala chyba. Zrovna před měsícem se na mne obrátili klienti jiné rk a obdobnou situaci jsme řešili. Pokud tedy daná rk nejedná, tak jak by měla a máte zájem koupit danou nemovitost je lepší, když se obrátíte na dalšího makléře, který vyřeší advokátní úschovu, smluvní podklady a další záležitosti a postará se o profesionální průběh celého obchodního případu. Pokud situaci nemáte vyřešenou, neváhejte mne kontaktovat.

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, většinou to bývá tak, že pokud jste na prohlídku přišla s makléřem dané realitní kanceláře, tzn. že makléř našel zájemce, měla byste už vždy jednat jen přes RK. Myslím si, že zde je v podstatě jedno, zda je rezervační smlouva platná či neplatná, byla jste prostě na prohlídku dovedena makléřem. Pokud má majitel podepsanou s RK exkluzivní smlouvu a vy ho kontaktovala sama, i on by se mohl dostat do problému, že danou situaci neřešil přes RK. Doporučuji, aby se na danou rezervační smlouvu podíval nezávislý advokát. Hezký den.

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, ano, pokud jste předtím měla podepsánu rezervační smlouvu s rk , je běžné platnost této smlouvy prodloužit dodatkem. Pokud s Vámi zmíněná rk byla v pravidelném kontaktu, víte jistě vše o průběhu prodeje od podpisu rezervace. Spíše mám dojem , že ze strany majitele nemovitosti se mohlo jednat o záměr "obejít" spolupráci s rk bez uvědomnění si možných rizik pro Vás. Chybí ale samozřejmě bližší specifikace případu - pokud by jste chtěla, můžete se na mne s důvěrou obrátit pro konzultaci.

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, bez celého znění KS lze jen těžko poradit jakým způsobem postupovat. Každopádně lze vytvořit smlouvu o smlouvě budoucí, kde se specifikuje budoucí KS. Pokud budete chtít, rád se na Váš případ podívám blíže.

Re: Kupní smlouva - podpis

Je třeba zjistit, zda má realitní kancelář s majitelem exklusivní či neexklusivní smlouvu. Jde o to, že pokud je smlouva neexklusivní, je možnost, přijít s jiným makléřem. Nevím za jakých okolností byla vaše blokační smlouva neplatná, nebo zda vůbec došlo k naplnění smlouvy. Chce to vidět alespoň naskenované. Pokud hledáte nejideálnější řešení, tak je možnost napsat nemovitost na jiného člena rodiny i když peníze budete dávat vy.

19.11.2014

Re: Kupní smlouva - podpis

Dobrý den, souhlasím s kolegy. Obecně řečeno, pakliže nebyly s RK, která Vás na nemovitost přivedla, problémy, měla byste dále jednat o zprostředkování s ní. Můžete se zbytečně dostat do problémů ohledně následného vymáhání smluvní pokuty. Radím ale smlouvy prokonzultovat s právníkem nebo zkušeným makléřem, který poradí v konkrétním případě nejlépe.

25.07.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY