Nákup nemovitosti přes prostředníka

Nákup nemovitosti přes prostředníka

24.08.2018

Jsem bývalý nájemce nemovitosti, kterou nyní majitelé nabízí k prodeji. Mám o tuto nemovitost velký zájem, ale vzhledem k našim vzájemným špatným vztahům s majiteli předpokládám, že mi nemovitost nebeudou chtít prodat. Poradí mi někdo, jak by se tato situace dala řešit? Existuje něco jako koupě přes prostředníka? Mohla by realitní kancelář pro mne tuto nemovitost koupit a posléze prodat mně? Budu vděčná za odpověď. Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Nákup nemovitosti přes prostředníka

Dobrý den, koupě přes prostředníka je určitě možná, ale je potřeba počítat s placením 4 % daně z nabytí nemovité věci při obou převodech, poplatky na KN. Pokud byste se pro rozhodla pro tuto variantu, určitě vše konzultujte s právníkem, není to standardní postup. Ideální by bylo domluvit se přímo s majitelem/jeho RK, aby nemovitost prodali rovnou vám. Pokud mu za nemovitost nabídnete peníze, které požaduje, je možné, že na špatné vztahy nebude hledět. Hezký den.

Re: Nákup nemovitosti přes prostředníka

Dobrý den, je jedna z možností, že RK koupí nemovitosti o který máte zájem a poté prodá Vám. V takovém případě si domluvíte s RK, že si tento byt či dům koupíte. Druhou možností je koupi přes zprostředkovatele, který řeší prodej s kupujícími i prodávajícími. Setkala jsem se také i s tím, že majitel chce prodat nemoivitost, ale né kupci s kterým má špatné vztahy. Myslím si, že pokud chce nemovitost prodat, tak může být jedno komu nemovitost prodá. Ůčelem prodeje pro prodávajícího je rychle prodat a mít finanční prostředky na svém účtě.

Re: Nákup nemovitosti přes prostředníka

Dobrý den, mezilidské vztahy jsou někdy velice komplikované. V tomto případě bych Vám radila, pokud je to možné, aby nemovitost koupila osoba příbuzná v řadě přímé (rodiče, manžel/manželka, děti, partner/partnerka – pokud spolu žijete déle než 2 roky). Tato osoba Vám pak nemovitost může darovat darovací smlouvou.

Re: Nákup nemovitosti přes prostředníka

Dobrý den. Samozřejmě jednání přes prostředníka, jestliže Vaše kontakty se stranou prodávající nejsou ideální, je řešením. Vždyť RK je tu právě od toho, aby udržovala vztahy mezi stranou prodávající a kupující takovým způsobem, aby nedocházelo ke konfliktním situacím. Takže bych samozřejmě, na Vašem místě, takovýto postup zkusil. RK žádnou daň ve výši 4% z nabytí nemovitosti platit nebude, neboť se nestane majiteli. Nevím, kde se nachází Vaše nemovitost. V případě, že se nachází ve Středočeském kraji, nebo v Praze, rád Vám pomohu. S pozdravem Ing. Pavel Bulan, ERA reality

Re: Nákup nemovitosti přes prostředníka

Dobrý den, důležité je, zda majitelé prodávají nemovitost sami, nebo přes realitní kancelář, v případě zprostředkovatele by nemuseli jednat s Vámi a tudíž by jim spolupráce nemusela dělat problém. Ale i pokud prodávají sami, považuji za nejlepší se i přes špatné vztahy jít zeptat, přece jen jde o peníze. Variantu koupi přes RK nevidím jako ideální - z prodeje vyplývá daň 4% z nabití nemovitosti, kterou by RK musela zaplatit a Vy znova.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY