nemovitost zatéžená hypotékou

nemovitost zatéžená hypotékou

08.11.2015

Dobrý den, prodávám nemovitost zatíženou hypotékou. Kupující převezme hypotéku a zaplatí mi malou částku. Daň z převodu nemovitosti musím zaplatit z celé částky nebo pouze z rozdílu mezi hypotekou? Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: nemovitost zatéžená hypotékou

Dobrý den, určitě budete platit 4% z celé hodnoty nemovitosti, resp. pokud uděláte znalecký posudek, tak budete platit 4% z vyšší částky (posudek x kupní cena ve smlouvě). Pokud posudek nebudete mít a zvolíte směrnou hodnotu, tak 4% z ceny, kterou zjistí FÚ výpočtem dle zadaných údajů v DP. Možná pro tento případ doporučuji znalecký posudek.... S pozdravem Pavel B., ERA

Re: nemovitost zatéžená hypotékou

Dobrý den, záleží na tom jaká částka bude uvedena v kupní smlouvě a jakou formou budete podávat daň z nabytí zda se znaleckým posudkem, nebo srovnávací metodou. Vždy je to 4% z prodejní ceny nebo ceny zjištěné je to vždy z té vyšší částky.

Re: nemovitost zatéžená hypotékou

Dobrý den, pokud kupující převezme hypotéku a kupní cena bude ve výši převáděné hypotéky, platíte 4% z této částky. Pokud Vám ještě nějaké peníze zůstanou, předpokládám, že kupní cena je vyšší než převáděná hypotéka. Potom zaplatíte 4% z kupní ceny uvedené ve smlouvě. Finanční úřad potřebuje pro ověření kupní ceny znalecký posudek nebo směrnou hodnotu.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY