Nepovolená ubytovna - dotaz

Nepovolená ubytovna - dotaz

04.06.2019

Dobrý den,

jsme tři vlastníci bytového domu, Poslední vlastník lstí ze stavebním úřadem se prohlásil za většinového vlastníka, naše souhlasy k tomuto nemá. Navíc si z domu udělal ubytovnu pro zahraniční dělníky. Tito lidé jsou zde 4 rokem, za 1 rok se jich v domě vystřídá 50 lidí. Jak odvádí peníze za ubytování městu nevíme, ale určitě ani korunu, dle zákona má odvod za 1 osobu na den 19 Kč.

Ale chci se zeptat na jinou věc, která s tím co jsem napsala souvisí. Začal předělávat svůj sklepní prostor na ubytovnu , nás o ničem neinformoval. stavební povolení nemá jinak by jsme ho dostaly na schválení, cizí lidé nám budou chodit společnými částmi domu. Na opravy domu nepřispává a o cizí lidi se nestará, jen bere od Ukrajinců měsíční nájem. Děkuji Vá za odpověď a radu, jak mám řešit.

Hana

Odpovědi na dotaz

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Souhlas s kolegy, toto není obyčejný realitní dotaz, toto je věc, kterou musí řešit právník

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Dobrý den, ano jak píší kolegové - právní zástupce. Můžeme Vám doporučit svého. :-)

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Dobrý den, jedná se o celkem komplikovanou situaci, kterou bych Vám také doporučila řešit s právníkem, který už zvolí nejlepší postup k nápravě.

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Dobrý den. Doporučuji navštívit právníka, ten Vám nejlépe poradí, případně napíše spoluvlastníkovi dopis s výzvou k nápravě.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím