Nepovolená ubytovna - dotaz

Nepovolená ubytovna - dotaz

04.06.2019

Dobrý den,

jsme tři vlastníci bytového domu, Poslední vlastník lstí ze stavebním úřadem se prohlásil za většinového vlastníka, naše souhlasy k tomuto nemá. Navíc si z domu udělal ubytovnu pro zahraniční dělníky. Tito lidé jsou zde 4 rokem, za 1 rok se jich v domě vystřídá 50 lidí. Jak odvádí peníze za ubytování městu nevíme, ale určitě ani korunu, dle zákona má odvod za 1 osobu na den 19 Kč.

Ale chci se zeptat na jinou věc, která s tím co jsem napsala souvisí. Začal předělávat svůj sklepní prostor na ubytovnu , nás o ničem neinformoval. stavební povolení nemá jinak by jsme ho dostaly na schválení, cizí lidé nám budou chodit společnými částmi domu. Na opravy domu nepřispává a o cizí lidi se nestará, jen bere od Ukrajinců měsíční nájem. Děkuji Vá za odpověď a radu, jak mám řešit.

Hana

Odpovědi na dotaz

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Dobrý den, ano jak píší kolegové - právní zástupce. Můžeme Vám doporučit svého. :-)

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Souhlas s kolegy, toto není obyčejný realitní dotaz, toto je věc, kterou musí řešit právník

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Dobrý den, jedná se o celkem komplikovanou situaci, kterou bych Vám také doporučila řešit s právníkem, který už zvolí nejlepší postup k nápravě.

Re: Nepovolená ubytovna - dotaz

Dobrý den. Doporučuji navštívit právníka, ten Vám nejlépe poradí, případně napíše spoluvlastníkovi dopis s výzvou k nápravě.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY